Zbadaj o swoją szczoteczkę do zębów, dzięki temu unikniesz wielu chorób jamy ustnej

Czy wiesz, że według badań przeprowadzonych przez ACNielsen Amerykanie wydają około 775 milionów dolarów rocznie na same szczoteczki do zębów. Ta oszałamiająca liczba wystarczy, by przyprawić o zawrót głowy oszczędnych. Mamy dziś świetną wskazówkę, która pomoże Ci odnowić swoją starą szczoteczkę tak, by wyglądała i działała jak nowa. Najlepsze w tym wszystkim jest, że metodę tę można wykonać w zaledwie dwóch krokach. Dodatkowo, wystarczy skorzystać z rzeczy, które zawsze ma się w domu, a sam proces trwa tylko kilka minut. To doskonały sposób! Jak to zrobić?

 

 

1. Przygotuj gorącą wodę
Zgotuj dwie szklanki wody w czajniku, a następnie wlej wodę do miski. Rozmiar miski nie ma znaczenia, ale upewnij się, że używasz szkła albo ceramiki, gdyż miska z tworzywa sztucznego może oznaczać kłopoty w przypadku tej metody.

2. Umyj szczoteczkę
Trzymając szczotkę za uchwyt, włóż jej włosie do gorącej wody. Pomyśl o tym tak, jakbyś delikatnie mieszał sos do spaghetti. Trzeba być ostrożnym i mieszać bardzo delikatnie, by nie poparzyć się chlapiącą wodą.
Kontynuuj ten proces przez minutę lub dwie. Przerwij raz na jakiś czas, by sprawdzić stan swojej szczoteczki. Po około minucie powinny być zauważalne zmiany.

Ten śmiesznie prosty dwuetapowy proces trwa zaledwie kilka minut, a może pomóc Ci zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych.

Jeśli ten pomysł wydaje Ci się przydatny, ale jesteś bardzo zajętą osobą i nie masz wystarczająco dużo czasu lub cierpliwości do wykorzystania tego sposobu, możesz użyć zmywarki.

Zmywarka oczyści Twoją szczoteczkę tak samo dobrze jak metoda opisana powyżej. Wszystko, co musisz zrobić, to szybko wypłukać włosie w ciepłej wodzie. Następnie umieść szczoteczkę w zmywarce włosiem do góry. Nie wahaj się, nie będzie to miało żadnego wpływu na skuteczność. Po cyklu szczoteczka do zębów powinna wyglądać jak nowa.

Jeśli obawiasz się, że mycie zębów tak odnowioną szczoteczką będzie nieskuteczne, nie martw się. Po takim oczyszczeniu, jeśli włosie pozostanie nienaruszone, szczoteczka będzie tak samo skuteczna jak wówczas, gdy ją kupiłeś.

Większość stomatologów zaleca wymianę szczoteczki co kilka miesięcy. Niemniej jednak, jak wspomniano powyżej, tak długo, jak włosie jest nienaruszone, możesz używać szczoteczki. Jest to też świetny sposób na upewnienie się, że szczotkowanie nie dostarczy do Twojej jamy ustnej zarazków.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.