Jak mieć zawsze piękne usta?

Jak zawsze mieć piękne usta?

Jak mieć zawsze piękne usta?

Piękne usta przede wszystkim kojarzą nam się z idealnym kształtem, ale tak naprawdę mało kto ma takie. Tym bardziej w obecnych czasach, kiedy oglądamy w telewizji czy gazecie aktorki czy modelki z szczególnie zachwycającymi ustami, możemy być prawie pewni, że albo jest to zasługa zabiegów medycyny estetycznej, albo dzieło speca od retuszu komputerowego.

Ponieważ jednak na co dzień nie da się stosować Photoshopa, a nie każdego z nas stać na operację plastyczną czy botoks, które zresztą często dają efekt groteskowy, jak u Iwony Węgrowskiej, lepiej polubić swoje usta, tym bardziej, że można zrobić wiele, by nadać im naprawdę piękny wygląd.

Nawilżanie

Nawet najpiękniejsze, najpełniejsze i najbardziej kuszące usta nie będą wyglądać dobrze, gdy będą spierzchnięte, popękane i pokryte suchymi skórkami, zadziorkami albo nawet krwawymi pęknięciami. Wygląda to fatalnie i takich ust lepiej nie malować, gdyż efekt może być jeszcze gorszy. Co więc robić? Należy o usta dbać i to nie tylko wtedy, gdy już pojawią się spierzchnięcia i nie tylko w okresie zimy, gdyż usta wysusza też wiatr i słońce. Na co dzień powinniśmy używać maści z witaminą A do smarowania ust albo dobrej jakości pomadek czy sztyftów ochronnych. Jeśli malujemy usta szminkami czy błyszczykami, wybierajmy lepszej jakości, na przykład szminki nawilżające, które nie wysuszają ust, zaś gdy wrócimy do domu, zafundujmy ustom zabieg regeneracyjny w postaci nałożenia na nie wazeliny czy innego solidnego „nawilżacza”. Możemy nałożyć je nawet na całą noc. Dobrym wyjściem jest też smarowanie ust miodem – to sprawdzony sposób naszych babć.

Wygładzanie

Od czasu do czasu musimy zafundować swoim ustom złuszczanie martwego naskórka. Jest to konieczne nawet jeśli prezentują się nienagannie, ponieważ warstwa martwego naskórka utrudnia wchłanianie dobroczynnych składników zawartych w preparatach, jakich używamy do nawilżania ust. Peeling możemy robić za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów albo delikatnego preparatu jakiego używamy do peelingu twarzy, mechanicznego albo enzymatycznego. Złuszczająco działa również przetarcie ust po myciu twarzy szorstkim ręcznikiem, ale trzeba uważać, by nie trzeć za mocno, gdyż może to wywołać ból.

Odpowiednie malowanie

Piękne usta powinny być również pięknie umalowane. Oczywiście nie musimy ich malować kolorowymi pomadkami jeśli nie chcemy, ale gdy już to robimy, dbajmy, by wyglądało to naprawdę estetycznie. Rozmazana czy tez nieumiejętnie nałożona szminka wygląda fatalnie. Przede wszystkim powinniśmy więc używać produktów dobrej jakości, które nie rozmazują się po chwili, a także malować się bardzo starannie. Zaopatrzmy się w konturówkę, gdyż dzięki temu małemu drobiazgowi pokryjemy usta perfekcyjnie. Konturówka musi mieć taki sam odcień jak szminka. Najpierw dokładnie obrysowujemy usta konturówką, nie przyciskając jej zbyt mocno, by nie wyglądało to sztucznie. Następnie dokładnie wypełniamy kontury szminką w wybranym kolorze. W ten sposób umalowane usta na pewno będą prezentować się nienagannie, zwłaszcza jeśli zadbamy o nie według powyższych wskazówek.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.