Jak znaleźć „swój” kolor ubrań?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z faktu, iż tak naprawdę nie ma kolorów ładnych i brzydkich. Każdy ma bowiem swoją własną paletę barw, w których wygląda dobrze i które lubi.

Trzeba je tylko odnaleźć, co nie zawsze jest ładne. Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, w jaki sposób znaleźć „swój” kolor ubrań.

Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak znaleźć „swój” kolor ubrań 

Wyróżniamy kolory ciepłe i zimne, jednakże nie możemy zapominać też o kategorii dodatkowej – kolorach. Są to granaty, ciemne zgaszone zielenie, brązy, beże, oliwki, biele i czernie oraz szarości.

Pomyśl, który z tych kolorów lubisz najbardziej, w którym czujesz się najlepiej, i zacznij kompletować podstawową garderobę: żakiety, kostiumy, spódnice, spodnie, płaszcze w tym właśnie kolorze. Unikniesz wtedy sytuacji, że masz, co prawda, spódnicę, sweterek i bluzkę, ale nie jesteś w stanie zestawić ich ze sobą, bo kolorystycznie do siebie nie pasują.

Pamiętaj, że w szafie eleganckiej kobiety wszystko powinno być właściwie dobrane. Jeśli masz zbyt dużo dodatkowych kilogramów, wybierz kolor jak najciemniejszy. Duże płaszczyzny garderoby ulegają wtedy optycznemu zmniejszeniu, a ty stajesz się smuklejsza. W jasnych kostiumach czy sukienkach dobrze wyglądają panie szczupłe.

Ważne jest również łączenie barw. Ogólna zasada brzmi: zimne łączymy z zimnym, a ciepłe z ciepłym.

Za barwy zimne uważa się kolory: biały, niebieski, szary, granatowy, czarny.

Za barwy ciepłe uważa się kolory: żółty, pomarańczowy, brązowy, czerwony lub zielony.

Jest to jednak jedynie częściowa prawda gdyż każdy z powyższych kolorów ma mnóstwo odcieni. I tak zgniła zieleń jest kolorem ciepłym, a butelkowa – zimnym, amarant czy cyklamenowy fiołek to kolor zimny, ale fiolet z domieszką brązu – ciepły. Ciepłe odcienie brązu dobrze wyglądają z ecru, beżem, oliwką lub pomarańczowym. Zimna ciemna zieleń – z seledynem koloru rezedy, bladoniebieskim albo zimnym fiołkiem.

Bluzki, apaszki i korale, które nosimy w ciągu dnia, powinny podkreślać urodę twarzy. Dobrze więc, aby były w jasnych odcieniach tego koloru, który dla siebie wybraliśmy. Gdy stroimy się na wieczorne spotkanie, odbywające się przy sztucznym świetle, dodatki mogą być nieco ciemniejsze i w żywszych kolorach.

jak-wybrac-kolor-ubran

One Response

  1. Paula 18 sierpnia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.