Jak wybielić zęby domowym sposobem?

wybielanie zębów

Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Piękne, zdrowe, śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego z nas. Niestety, nie każdy może się pochwalić idealnym uśmiechem, jednak współcześnie możemy sięgać po środki, które umożliwiają nam poprawę jego jakości bez konieczności wybierania się do dentysty.

Aby wybielić zęby, można sięgnąć po środki naturalne, które oprócz pięknego wyglądu zapewnią im także zdrowie i wzmocnią je. Chcesz dowiedzieć się, co stosować i w jaki sposób? Podpowiadamy dzisiaj!

Naturalne wybielanie zębów

Aby wybielić zęby domowymi sposobami, można śmiało sięgać po owoce zawierające wybielające kwasy. Są to m.in. pomarańcze – zwłaszcza ich skórka – oraz truskawki. W czasie kuracji wybielającej możesz więc pocierać zęby przynajmniej dwa razy dziennie wewnętrzną częścią skórki pomarańczy albo papką z 2-3 umytych wcześniej truskawek. Dzięki temu nie tylko wybielisz zęby, ale też zapobiegniesz osadzaniu się kamienia na zębach.

Możesz spróbować także mieszanki sody oczyszczonej spożywczej i soli jodowanej w proporcji łyżeczka sody – szczypta soli. Taką mieszankę nakłada się na szczoteczkę i czyści się nią zęby, trzeba jednak uważać, gdyż może ona doprowadzić do osłabienia szkliwa i wzrostu wrażliwości zębów.
Dobre efekty w wybielaniu zębów daje także… woda utleniona. Można nią nacierać zęby np. namoczonym patyczkiem kosmetycznym, ale także szczoteczką skropioną kilkoma kroplami wody utlenionej. Należy jednak działać ostrożnie, aby nie podrażnić dziąseł. Podobnie można korzystać z kolejnego dobrodziejstwa natury dla naszych zębów – soku cytrynowego o właściwościach wybielających.

W dbaniu o higienę jamy ustnej i biały uśmiech pomoże także płukanka z roztworu octu jabłkowego oraz wody.

Coraz częściej poleca się także stosowanie w wybielaniu zębów olejków eterycznych. Wskazany jest m.in. olejek goździkowy oraz olejek z drzewa herbacianego, których kilka kropli warto dodać do pasty po nałożeniu jej na szczoteczkę.

Aby dbać o biel zębów, a także zapobiegać gromadzeniu się w przestrzeni międzyzębowej resztek pokarmowych, warto używać także codziennie nici dentystycznych – to bardzo istotny, chociaż ciągle jeszcze pomijany przez nas element pielęgnacji jamy ustnej.

Sięgając po domowe sposoby dbałości o zęby, warto uzbroić się w cierpliwość – na efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej niż w przypadku chemicznych wybielaczy, ale efekty będą trwalsze i – co szczególnie istotne – wzmocnią zęby i sprawią, że nasz uśmiech będzie nie tylko piękny, ale i zdrowy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.