Jak wypełnić obowiązki panny młodej w dniu ślubu?

Jak wypełnić obowiązki panny młodej?

Jak wypełnić obowiązki panny młodej?

Wybór sukni ślubnej jest kluczową kwestią, jeśli chodzi o obowiązek przyszłej małżonki. Suknia powinna odzwierciedlać wnętrze panny młodej, jej charakter i upodobania. Odpowiedni wybór nie jest łatwym zadaniem, jednakże z pewnością do pomocy pannie młodej pospieszy mama, siostra, ciocia, a już z pewnością sama świadkowa.

Gdy już kupimy suknię ślubną, nie można zapomnieć o dodatkach. Są to nieodłączne elementy każdej kreacji. Dodają jej szyku, elegancji itp. – w zależności od tego, jakie one są.

Garść dobrych rad

Powinno się pamiętać, że bielizna, rajstopy i buty to też dodatki, które nadają uroku sukni, ale pod warunkiem, że są właściwie dobrane. Kolejne elementy stroju, tj. welon, kapelusz, woalka, biżuteria muszą także komponować się z pozostałymi dodatkami. Nieodłączne jest, aby suknia panny młodej pasowała do stroju świadkowej. I tu należy pamiętać, aby nie narzucać z góry swej druhnie, jak ma wyglądać w dniu ślubu.

Powinno się to ustalić razem, aby decyzja leżała po dwóch stronach, a każda z Was w tym dniu czuła się szczególnie – Ty jako szczęśliwa panna młoda, a Twoja przyjaciółka jako ślicznie wyglądająca druhna, spełniająca swój zaszczytny obowiązek. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług salonu piękności kilka dni przed dniem ślubu. Wszelkie zabiegi kosmetyczne upiększą Twój wygląd, a masaże pomogą się zrelaksować i zapomnieć o przedślubnej gorączce. Rezultatem będzie piękny, zdrowy wygląd i energia niezbędna do dalszych działań.

Tradycja vs. nowoczesność

Tradycja mówi, że pan młody kupuje bukiet kwiatów dla swej wybranki, a jego świadek – dla druhny panny młodej. Jednakże bardzo często dzieje się całkiem inaczej, bowiem ten obowiązek spada na samą pannę młodą, która musi wybrać odpowiednie kwiaty tak, aby komponowały się one  z resztą dodatków i dodawały uroku całości. Kwiaty budują odpowiednią atmosferę, dlatego nie da się ich zastąpić niczym innym.

Kolejnym obowiązkiem przyszłej małżonki jest wybór odpowiedniego menu. Oczywiście za zadanie to powinna odpowiadać para młoda, jednakże jak wiadomo to kobiety są o wiele lepsze, jeśli chodzi o gastronomię. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na obsługę wesela. Musi ona mieć wszystko dopięte na ostatni guzik tak, aby w trakcie wesela nie wynikły jakiekolwiek przykre niespodzianki. Muszą mieć oni z góry ustalone, ile osób będzie na przyjęciu. Z tego względu należy dokładnie policzyć wszystkich gości, nie pomijając przy tym fotografa czy też członków zespołu, jaki będzie zabawiał gości na przyjęciu weselnym.

Drobne upominki

Warto jeszcze przed ślubem pomyśleć o prezentach dla gości. Gdyby nie oni, wesele nie miałoby już tego swojego pierwotnego uroku, a sam dzień ślubu byłby zapewne smutny i nieco przygnębiający. Tak więc obecność najbliższych na weselu jest bardzo ważna, dlatego warto im to odpowiednio okazać. Z tego względu dobrym pomysłem może okazać się obdarowanie ich drobnymi upominkami, które będą dowodem wdzięczności pary młodej za uczestnictwo w tym podniosłym wydarzeniu.

Ostatnim, aczkolwiek najważniejszym obowiązkiem panny młodej jest oczywiście nieodzowna świetna zabawa do białego rana.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.