Jak się opalać w ciąży

Jak się opalać w ciąży?

Jak się opalać w ciąży

Jak się opalać w ciąży?

Dla wielu kobiet w ciąży temat opalania jest zagadkowy. Dzieje się tak, ponieważ jedni lekarze powalają, drudzy natomiast kategorycznie zabraniają kąpieli słonecznych w tym okresie. Wszystko jest dla ludzi, ale jak w każdej kwestii –  należy zachować umiar.Nie musicie całkowicie rezygnować z opalania. Pamiętajcie również, że promienie słoneczne wpływają na zwiększenie wytwarzania witaminy D, odpowiedzialnej za prawidłowy rozwój kości i zębów. Ponadto kapie polepszają wchłanianie wapnia i fosforu w układzie trawiennym. Dla waszych pociech promienie słoneczne są zdrowe i potrzebne, zatem spacery w słoneczne dni mają dobry wpływ na rozwój waszego organizmu oraz organizmu maluszka. Szczególnie ważne są pierwsze 3 miesiące kiedy to kształtuje się i wzmacnia układ kostny płodu.

Dzięki promieniom słonecznym wzrasta również wydzielanie endorfin, które nazywane są hormonem szczęścia. A musicie pamiętać, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Z kąpieli słonecznych należy korzystać z umiarem, albowiem nadmiar promieniowania może być szkodliwy nie tylko dla przyszłej mamy, ale przede wszystkim dla maluszka w łonie. Nadmiar promieni słonecznych może stać się przyczyną alergii oraz zmian skórnych u dziecka. W upalne dni skóra bardzo szybko się wysusza przez co mogą pojawić się pęknięcia naczyń krwionośnych. Musicie zatem mieć na uwadze, że zbyt mocno nagrzany brzuszek przewodzi ciepło do wód płodowych, zatem jeśli Tobie jest gorąco – Twojemu maleństwu również. Musisz być świadoma, że może to doprowadzić do skurczy macicy lub krwawienia z dróg rodnych

Jeśli pragniesz opalać się bezpiecznie musisz zachować umiar oraz stosować się do następujących wskazówek:

  • Nie spędzaj dużo czasu na słońcu.
  • Nie wolno Ci przegrzewać organizmu.
  • Stosuj kremy z wysokimi filtrami UV.
  • Jeśli się opalasz – przykryj czymś głowę.
  • Jeśli masz możliwość ochłodzenia się w wodzie – korzystaj z niej.
  • Pij dużo wody mineralnej.
  • Unikaj słońca w godzinach między 12.00 a 15.00
  • Zakryj piersi, ponieważ podczas ciąży skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.