Jak czyścić kabinę prysznicową domowymi sposobami

Jak czyścić kabinę prysznicową domowymi sposobami?

Kabina prysznicowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. Jednak aby utrzymać je w dobrym stanie, trzeba regularnie je czyścić. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na czyszczenie kabiny prysznicowej.

1. Usuwanie osadu i kamienia

Osad i kamień mogą gromadzić się na powierzchniach kabiny prysznicowej, tworząc brudne plamy. Aby usunąć te plamy, możesz użyć mieszaniny octu i sody oczyszczonej. Wystarczy wymieszać 1/4 szklanki octu z 1/2 szklanki sody oczyszczonej i nanieść mieszaninę na powierzchnię kabiny prysznicowej. Po kilku minutach spłucz mieszaninę letnią wodą. Możesz również użyć specjalnych preparatów do usuwania osadu i kamienia.

2. Czyste rynny

Rynny odprowadzające wodę z kabiny prysznicowej mogą być źródłem brudu i bakterii. Aby utrzymać je w czystości, możesz użyć mieszaniny soli i octu. Wystarczy wymieszać 1/4 szklanki soli z 1/4 szklanki octu i nanieść mieszaninę na rynny. Po kilku minutach spłucz mieszaninę letnią wodą. Możesz również użyć specjalnych preparatów do czyszczenia rynien.

3. Usuwanie plam

Plamy mogą pojawiać się na powierzchniach kabiny prysznicowej z powodu wilgoci lub innych czynników. Aby usunąć te plamy, możesz użyć mieszaniny sody oczyszczonej i cytryny lub limonki. Wystarczy wymieszać 1/4 szklanki sody oczyszczonej z 2 łyżkami soku z cytryny lub limonki i nanieść mieszaninę na plamy. Po kilku minutach spłucz mieszaninę letnią wodą.

4. Usuwanie pleśni

Pleśń może rosnąć na powierzchniach kabiny prysznicowej, tworząc brudne plamy. Aby usunąć pleśń, możesz użyć mieszaniny octu i proszek do pieczenia lub sodowego mydła do prania. Wystarczy wymieszać 1/4 s

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.