Jak pływać delfinem?

Delfin to bardzo styl bardzo pracochłonny, najbardziej techniczny ze wszystkich, wymagający dużej siły i tężyzny fizycznej, a także pewnego doświadczenia w pływaniu. Jednak dobra znajomość techniki delfina i idealne pływanie mogą sprawić, że pływanie w tym stylu będzie możliwe nawet w przypadku mniejszej siły.

Jeżeli chcesz nauczyć się pływać w tym stylu, mamy dla Ciebie parę wskazówek. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Zasady pływania delfinem (w stylu motylkowym)

Styl motylkowy, zwany inaczej delfinem, to styl wymagający od nas dobrej techniki i prawidłowego wykonywania odpowiednich, kolejnych ruchów.

Pozycja wyjściowa to leżenie na wodzie z rękami wyciągniętymi przed siebie, złączonymi prostymi nogami i maksymalnie wyciągniętymi palcami stóp. Wybijamy się z rąk i nóg – nogi podkurczamy w kolanach, cały czas trzymamy je złączone, natomiast wybijamy ramiona nad powierzchnię wody, co ułatwi nam potem ponowne przeniesienie ich do przodu. W końcowej fazie wybicia wynurzamy głowę z wody, przenosimy proste ręce z palcami dłoni odchylonymi do tyłu, kończymy uderzenie nogami i wykonujemy wdech.

Kiedy ciało jest zanurzone, wykonujemy ruch falisty, charakterystyczny dla delfina – ręce i głowę przenosimy w dół, nogi do góry, a potem wyginamy się w przeciwną stronę.

Gdy nogi znajdują się w najwyższej pozycji, musimy wykonać kolejne kopnięcie, które pozwoli nam wypłynąć na powierzchnię.

Jak pływać delfinem (w stylu motylkowym)? – porady video

Garść wskazówek, jak pływać w stylu motylkowym (delfinem). Dowiesz się, jak ruszać ramionami i nogami, jakich błędów unikać, jak najłatwiej nauczyć się tego stylu itp. Zapraszamy do obejrzenia!

 

Chcesz nauczyć się pływać delfinem? Obejrzyj poniższy film!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.