Jak osłabić włosy na nogach

Jak osłabić włosy na nogach?

Jak osłabić włosy na nogach

Jak osłabić włosy na nogach?

Bujne owłosienie nóg stanowi nie tylko problem natury estetycznej, ale może także (chociaż oczywiście nie musi) świadczyć o problemach hormonalnych, zwłaszcza jeżeli towarzyszy mu pojawianie się nadmiernego owłosienia także w innych, nietypowych dla kobiety częściach ciała, np. nad górną wargą.

Jeżeli podejrzewasz więc, że Twój problem może mieć źródło w problemach zdrowotnych, jak najszybciej udaj się do lekarza – bez prawidłowej diagnozy żadna z metod osłabiania włosów nie przyniesie konkretnego, oczekiwanego efektu.

Jak osłabiać włosy na nogach, kiedy okaże się, że jesteś w pełni zdrowa? Do wyboru masz depilację mechaniczną oraz laserową. Odradzamy golenie, gdyż wzmacnia ono włosy, więc przynosi efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Depilacja mechaniczna (depilator, wosk, pasta cukrowa)

Depilacja mechaniczna to stosowanie depilatora, wosku czy pasty cukrowej. W zależności od wrażliwości skóry warto wybrać tę z metod, która jest dla nas mniej bolesna. Z reguły uważa się, iż depilator jest bardziej bolesny, gdyż zabieg trwa dłużej niż w przypadku wosku, jednak z biegiem czasu, im włosy stają się słabsze, odporność na ból powinna się zwiększyć. Ważne jest także, aby przed planowanym zabiegiem przy użyciu depilatora wykąpać się, rozgrzać skórę i zrobić staranny peeling – ułatwi to depilację i zmniejszy dodatkowo ból – włoski będą wychodziły z „rozpulchnionej”, rozgrzanej skóry łatwiej. Problemem mogą być wrastające włoski – zapobiegniesz im, stosując regularne peelingi. W zależności od naszych predyspozycji, włosy będą odrastały wolniej, a skóra pozostanie gładka nawet do kilku tygodni.

Depilacja laserowa

Metodą gwarantującą efekty na dłużej jest depilacja laserowa. Jest ona dość kosztowna, nie daje efektów od razu, koniecznych jest kilka zabiegów (4-5), a dodatkowo należy ją powtarzać co kilka lat, w zależności od potrzeby. Nie każdy może również poddać się laserowemu usuwaniu włosów – przeciwwskazaniami są np. ciąża, opalona skóra, przyjmowanie ziół i leków światło-uczulających, słaba krzepliwość krwi, łuszczyca, cukrzyca, zbyt jasne czy rude włosy, infekcje skóry itp.

Preparaty osłabiające włosy na nogach

Są również preparaty, przede wszystkim ziołowe, które można stosować zewnętrznie miejscowo do osłabiania włosków. Zaliczamy do niej np. Telocapil lub izoflawony sojowe, które – w zależności od naszych predyspozycji – mogą osłabić włosy odrastające po zabiegu depilacji (czyli wyrwania włosa z cebulką, np. przy użyciu depilatora). Można też sięgnąć po preparaty rozjaśniające włosy, np. z firmy Sally Hansen.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.