Jak depilować nogi z oliwą z oliwek

Jak depilować nogi przy żylakach?

Depilacja nóg to podstawa w dzisiejszych czasach. Każda bardziej lub mniej zadbana kobieta pozbywa się owłosienia ze swoich nóg. Daje nam to komfort i dobre samopoczucie. Jednak jeśli na naszych nogach pojawiają się żylaki, depilacja staje się trudniejsza. Jeśli posiadasz żylaki z pewnością zastanawiasz się jaka metoda jest dla Ciebie najlepsza, a jakiej powinnaś stanowczo unikać. Dzisiejszy artykuł pozwoli rozwiać wszelkie wasze wątpliwości.

Zapraszamy do lektury!

Postaw na laser

U kobiet posiadających żylaki najczęściej zalecaną metodą depilacji jest metoda laserowa. Diodowy laser bardzo skutecznie usunie Twoje owłosienie, może również korzystnie wpłynąć na stan Twojej skóry. Światło emitowane przez laser działa na melaninę, czyli barwnik nadający kolor włosom, ale również na oksyhemoglobinę, która warunkuje prawidłowy przepływ krwi przez naczynia krwionośne, które w przypadku żylaków nie działają odpowiednio. Depilacja problematycznych nóg laserem jest dużo bezpieczniejsza niż maszynką, woskiem, czy też depilatorem. W tych typach depilacji może dojść do niefortunnego skaleczenia i bardzo bolesnego podrażnienia żylaków.  Zastosowanie lasera diodowego w tym przypadku będzie najbezpieczniejszą metodą, którą oczywiście należy dokładnie skonsultować z kosmetyczką i lekarzem.

Golenie nóg maszynką

Nogi z żylakami możemy depilować również maszynką, należy jednak bardzo uważać aby się nie skaleczyć. Najlepiej jest omijać wypukłe żyły, tak by nie dopuścić do ich uszkodzenia. Skaleczenie żylaka może spowodować silne krwotoki i dużą utratę krwi. Radzimy golić nogi maszynką dokładnie omijając żylaki.

Depilacja nóg woskiem

Gdy depilujemy nogi z żylakami ciepłym woskiem dochodzi do dużego nagrzania skóry i rozszerzenia żył. Proces ten bardzo osłabia żyły i sprawia, że może pojawić się więcej rozszerzonych naczynek i żylaków. Działanie woskiem może spowodować również podrażnienie skóry oraz bardzo niebezpieczne uszkodzenia samych żylaków. Zdecydowanie nie polecamy tej metody!

Depilacja depilatorem

Tej metody depilacji również powinnaś unikać przy żylakach. Może ona źle płynąć na Twoje żyły, a także mocno podrażnić skórę. Jeśli jednak będziesz stosować go z dala od żylaków, może być on bezpieczny.

Kremy do depilacji

Jeśli chodzi o kremy do depilacji, przy nogach z problemem z żylakami odradza się produkty z kofeiną, czy guaraną. Przed każdym zastosowaniem kremu powinnaś dokładnie przeczytać czy nadaje się on do problematycznych nóg. Możesz spytać o to również farmaceutę w aptece.

Oceń

Tagi:

  • depilacja laserowa a zylaki

One Response

  1. maria 11 sierpnia 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.