Jak depilować brwi

Jak depilować brwi?

depilacja brwi

Jak depilować brwi?

Wyregulowane brwi to atrybut każdej zadbanej kobiety. Oczywiście nie trzeba przeprowadzać bardzo drastycznej regulacji – wystarczy, że usuniemy włoski, które wychodzą poza łuk brwiowy i zaburzają go. W przypadku ochoty na bardziej drastyczne zmiany w wyglądzie brwi najlepiej udać się do kosmetyczki, przynajmniej na pierwszą wizytę.

Poniżej mamy dla was kilka wskazówek odnośnie do tego, jak depilować brwi. Zapraszamy do lektury!

Porady, jak depilować brwi

Samodzielnie depilujemy brwi tylko pęsetą. Jej ścianki powinny być jak najcieńsze, bo tylko taką da się wyrwać po jednym włosku. Jest to dość bolesne, aby więc zmniejszyć  nieprzyjemne doznania, przed depilacją łuk brwiowy można przetrzeć kostką lodu.

Dobrze też zabrać się za usuwanie włosów zaraz po kąpieli, wtedy pory skóry są otwarte i depilacja jest mniej bolesna. Włoski wyrywamy zawsze w kierunku zgodnym z ich wzrostem.

Usuwamy te, które znajdują się poza idealną linią i tylko po jednym, by ich zbyt nie przerzedzić. Nie powinno się wyrywać  brwi z górnej linii, bo potem trudno zapanować nad odrostami . Gdy po depilacji skóra jest zaczerwieniona, dobrze przetrzeć ją olejkiem z drzewa herbacianego.

Pamiętaj, iż najważniejsza zasada przy korygowaniu kształtu brwi brzmi: zachowaj subtelnie kontrolowaną naturalność. Pamiętaj, że cienkie niteczki nad oczami zbyt wyostrzają rysy twarzy i wyglądają tragikomicznie. Natomiast krzaczaste brwi, sprawdzają się tylko u kobiet o południowym typie urody.

Jeśli  nasze brwi są za krótkie lub wydają się cienkie, możemy dorysować dodatkowe włoski, używając do tego twardej kredki do makijażu w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia brwi.

Jeżeli brwi są za jasne, można pomalować włoski wykorzystując cienie do powiek, miękką kredkę albo tusz do rzęs. Cień do makijażu z gamy brązów lub szarości daje najbardziej naturalny efekt. Unikaj czerni – będzie wyglądać nienaturalnie.

Aby brwi ładnie wyglądały, należy je uczesać. Brwi czesze się specjalnymi małymi grzebykami lub szczoteczkami. Zawsze wyczesuj włoski ku górze. Twarz będzie wyglądała bardziej pogodnie.

Jak depilować brwi? – porady video

Poniżej bardzo ciekawy filmik traktujący o tym, jak depilować brwi.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.