Jak dbać o tatuaż

Jak dbać o tatuaż?

pielęgnacja tatuażu

Jak dbać o tatuaż?

Jeśli właśnie zrobiłeś tatuaż, a nie wiesz jak go pielęgnować, to przeczytaj tekst poniżej. Dzięki niemu dowiesz się, co robić, aby Twój tatuaż pozostał bardzo długo w dobrej kondycji.

  1. Opatrunek. Pamiętajcie, że w salonach tatuażu mogą być stosowane różne sposoby  zabezpieczania świeżego tatuażu, począwszy od gazowych opatrunków, skończywszy na opatrunków z jałowego papieru. W niektórych salonach tatuażu stosowane są specjalne opatrunki z folii. Dzięki niej krew ze świeżej rany wypływa bardzo intensywnie- nie krzepnąc. Folia usuwana jest po około 10 h. Kolejnym krokiem jest przemycie rany i osuszenie tatuażu jałowym gazikiem. Nakłucia są niewielkie, zatem tatuaż szybko przestaje krwawić. Dzięki tej metodzie na tatuażu nie tworzy się gruby strup, a jedynie cienka powłoka, która po kilku dniach odpada sama. Mikroskopijne nakłucia zamykają się samoistnie i tatuaż przestaje krwawić. Dzięki temu na powierzchni tatuażu nie tworzy się olbrzymi strup – tylko cienka warstewka, która powinna odpaść po kilku dniach.
  2. Odkażenie. Do przemywania rany nie można używać perfumowanych mydeł ani płynów do kąpieli. Pamiętajcie, że woda powinna być letnia.
  3. Higiena. Nie można dotykać świeżej rany brudnymi rękoma, tym bardziej przez osoby trzecie. Posiadając świeży tatuaż, jesteście bardzo podatni na wszelkiego rodzaju zakażenia. W pierwszych dniach powstrzymajcie się od eksponowania go na świeżym powietrzu.
  4. Preparaty. Po wykonaniu tatuażu warto posmarować go kremem gojącym, takim jak np. ALANTAN. Pamiętajcie jednak, aby nie nakładać grubej warstwy, ponieważ skóra musi oddychać.
  5. Strup formuje się przez pierwsze 48 h, zatem w tym czasie staraj się nie zakładać obcisłych ubrań, natomiast kiedy przebywasz w domu najlepiej będzie nosić odkryty tatuaż. Bądź ostrożny i staraj się nie zadrapać strupka.
  6. W początkowym okresie od powstania tatuażu musisz zrezygnować z pływania, korzystania z sauny oraz opalania się. Postaraj się również skrócić czas kąpieli w wannie, a najlepiej, jeśli zastąpisz ją krótkim prysznicem. Opalać możesz zacząć się dopiero wtedy, kiedy tatuaż pokryje nowa skóra. Możesz to stwierdzić, patrząc na skórę pod światło – jeśli będzie się błyszczeć oraz zauważysz niewielkie blizny –  musisz poczekać.
  7. Przez dwa do trzech dni po zrobieniu tatuażu, nie możesz pić alkoholu.
  8. Kiedy strupek odpadnie, zastąp ALANTAN jakimś kremem nawilżającym lub wazeliną. Dopiero po upływie około dwóch miesięcy wazelinę możesz zastąpić np. olejkiem migdałowym.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.