Istnieje wiele poglądów dotyczących pielęgnacji skóry i włosów zimą. Warto zapoznać się z najważniejszymi i z prawdziwą troską zadbać o urodę.
Dzięki temu będziesz się cieszyć pięknym wyglądem przez cały czas.
Jaki krem na zimę?
Najczęstszym dylematem jest wybór kremów na zimę. Istnieje pogląd, że kremy z filtrem powinniśmy stosować tylko na stoku. A prawda jest taka, że wszystkie kremy stosowane na dzień muszą mieć filtr UV. Uprawiając sporty zimowe, narażeni jesteśmy na promienie UVA i UVB, które odbijają się od śniegu i działają dwa razy mocniej. Promienie te odbijają się także od szyb, dlatego działają na nas także wtedy, gdy pozostajemy w pomieszczeniach. Skóra narażona na te promienie szybciej się starzeje, a wszelkie zmiany trądzikowe czy naczyniowe dodatkowo się pogłębiają.
Kolejnym problemem, przed jakim stajemy w zimie, jest wybór kremu tłustego albo nawilżającego. Wiele osób twierdzi, że w zimie skóra musi być przede wszystkim natłuszczona. To prawda, pod warunkiem, że spędzimy na zewnątrz co najmniej kilka godzin. Prawdą jest to, że skóra musi być przede wszystkim nawilżona, dlatego należy wybierać kremy intensywnie nawilżające i odżywcze. Tłuste kremy są ciężkie i gęste przez co zatykają pory, a efektem tego jest świecąca twarz i wypryski.
Jaki podkład na zimę?
Podobnie rzecz ma się z podkładami. Wbrew powszechnej opinii podkłady na zimę nie powinny być ciężkie i bardzo mocno kryjące. Naszą skórę przed działaniem czynników zewnętrznych chroni wcześniej nałożony krem, stąd podkład nie powinien być gęsty i ciężki. W przeciwnym razie dojdzie do zatkania porów. Nasz makijaż również na tym ucierpi, gdyż gęsty podkład nałożony na krem zwarzy się i spłynie. Wybierając podkład, uwagę zwrócić należy także na kolor. Zimą nie warto wybierać odcieni ciemniejszych, gdyż zamiast efektu opalonej skóry uzyskamy efekt maski. Najlepsze będą odcienie nieco jaśniejsze od tych, które używane były latem.
Jak oczyszczać skórę zimą?
Biorąc pod uwagę to, iż nasza skóra zimą jest bardziej obciążona kremami i podkładem, warto zadbać o właściwe jej oczyszczenie. Chcąc dokładnie odetkać zatkane pory należy wykonać staranny peeling, dzięki czemu zetrzemy naskórek i nasza skóra znowu odzyska świeżość. Posłużą nam do tego delikatne i drobnoziarniste peelingi, najlepiej enzymatyczne, bądź do skóry skłonnej do podrażnień. Dopełnieniem będzie nałożenie maseczki regenerującej.
Jak dbać o włosy zimą?
Zimą szczególną uwagę zwrócić należy również na włosy. Pielęgnacja wygląda podobnie jak latem, gdyż zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach włosy wymagają odpowiedniego nawilżenia. Świetnie sprawdzą się w tym olejki. Właściwe zaaplikowane sprawią, że nasze włosy nie tylko będą świetnie odżywione i nawilżone, ale także nie będą się elektryzowały. Ważne jest, aby nakładać je od połowy długości i w odpowiednich ilościach, co uchroni nasze włosy przed przetłuszczaniem. Ponadto, włosy zachowają świeżość na dłużej, jeśli zdecydujemy się na czapki z naturalnej bawełny lub wełny, a do stylizacji nie będziemy używać więcej niż jednego kosmetyku.