Jak ogolić wąsy

Jak ogolić wąsy?

Jak ogolić wąsy

Jak ogolić wąsy?

Aby ogolić zarost na twarzy, można użyć brzytwy, maszynki do golenia z nożykami, a także maszynki elektrycznej do golenia, w zależności od preferencji i potrzeby.

Przed goleniem wąsów maszynką lub brzytwą należy obszar, który bedzie golony, pokryć pianką do golenia, żelem, kremem lub olejkiem, co nawilży skórę, zmiękczy włosy, podniesie je u nasady i ułatwi poślizg ostrza. Warto pamiętać, że nie golimy się raczej „pod włos”– dzięki temu ograniczymy podrażnienia i ewentualny ból. Nie powinno się przyciskać maszynki zbyt mocno do skóry, gdyż może to doprowadzić do wrastania włosków w skórę, skaleczeń itp. Jeżeli wąsy są długie, można je przed zabiegiem nieco skrócić nożyczkami.

Po zgoleniu wąsów warto złagodzić podrażnienia kremem po goleniu, mleczkiem lub płynem.

Maszynką elektryczną golimy włosy na sucho. Włosy nie są ucinane tak krótko, jak w przypadku zwykłej maszynki, co wynika z faktu, że znajdują się za metalową siateczką, która chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z ostrzami. Mniejsze jest więc ryzyko zacięcia, mniejsze prawdopodobieństwo podrażnień. Przed goleniem dłuższego zarostu maszynką elektryczną niezbędne jest wstępne skrócenie go przy pomocy nożyczek.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.