Jak depilować woskiem

Jak depilować woskiem?

depilacja woskiem

Jak depilować woskiem?

Depilując woskiem, wyrywamy włos razem z cebulkami. Po takim zabiegu włosy nie odrastają szybko, a poza tym są delikatniejsze. Zdarza się, że po kilku latach systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się praktycznie niewidoczne.

Wyróżniamy dwa rodzaje wosków: wosk gorący i zimny.

Porady, jak depilować woskiem

Gorący wosk położony na skórę rozgrzewa mieszek włosowy. Skóra staje się lepiej ukrwiona i rozluźniona, dzięki czemu łatwiej jest wyrwać włos z cebulką. Wosk gorący jest bardziej skuteczny niż wosk zimny.

Jeśli zdecydujemy się przeprowadzić depilację woskiem sami w domu, należy pamiętać o kilku zasadach:

  1. Należy kontrolować temperaturę wosku, żeby się nie poparzyć.
  2. Wosk należy rozprowadzać równomiernie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Na wosk należy przykładać specjalny pasek fizeliny i szybkim zdecydowanym ruchem zerwać go pod włos.
  3. Resztki wosku najlepiej zmyć oliwką dla dzieci.

Na 24 godziny przed depilacją dobrze jest zrobić peeling: wosk będzie się lepiej przyklejał do włosków, przez co depilacja będzie skuteczniejsza.

Depilację najkorzystniej wykonać po kąpieli. Wtedy skóra jest rozgrzana, a mieszki włosowe rozszerzone, dzięki czemu włoski łatwiej wychodzą.

Aby depilacja przyniosła najkorzystniejsze efekty włoski powinny mieć od 2 do 5 mm długości, nie należy plastrów moczyć wodą, bo nie będą skuteczne.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów włoski powinny mieć od 2 do 5 mm długości. Plastry z woskiem nie powinny mieć kontaktu z wodą, bo nie będą już tak skuteczne.

Należy rozgrzać wosk, nałożyć plaster na skórę, następnie chwycić za dół plastra i jednym zdecydowanym szybkim ruchem  oderwać plaster w kierunku  wzrostu włosów. Nigdy nie odrywaj plastra w kierunku wzrostu włosków. Nie odrywaj plastra pionowo i na boki, bo tylko połamiesz włoski zamiast usunąć je z cebulkami. Do usuwania resztek wosku możesz też użyć wacika nasączonego oliwką.

Jak depilować woskiem? – porady video

Praktyczny filmik dla osób, które są stawiają na jedną z najskuteczniejszych metod depilacji, jaką jest wosk.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.