Jak osłonić balkon?

Balkon jest bardzo ważny i potrzebny zarówno w bloku jak i w domu. To właśnie na balkonie często siadamy wieczorem, aby się zrelaksować i popatrzeć w gwiazdy, z kolei rano chętnie jemy tu wspólne śniadanie przy wschodzie słońca. Ale zdarza się, że słońce jest zbyt intensywne lub zacznie nagle padać deszcz. Jak więc osłonić nasz balkon?

Najlepszym i eleganckim sposobem na osłonięcie balkonu jest przystrojenie go w markizę, którą w razie potrzeby można rozwijać lub zwijać. Zanim wybierzemy markizę, zastanówmy się jakie ma spełniać role. Jeżeli chcemy, aby chroniła przed nadmiernym słońcem, ale jednocześnie nie zaciemniała pokoju, dobrze jest postawić na jasną tkaninę. Istotne jest także położenie naszego balkonu, w zależności od intensywności słońca wybieramy odpowiednią szerokość i głębokość markizy.

Markiza może mieć w zasadzie każdy kolor i kształt falbany taki, jaki nam odpowiada. Możemy ją również zautomatyzować i kiedy tylko chcemy, zależnie od potrzeb – rozwinąć albo zwinąć. Właściwie dopasowany napęd pozwoli nam łatwo i wygodnie ustawić markizę w dobrej dla nas pozycji.

 

Jak osłonić balkon – wideo porady

Zobacz jak osłonić balkon przy pomocy markizy

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.