Jak łagodzić przedświąteczny stres?

Święta to nie tylko magiczny czas, ale również – zwłaszcza dla każdej Pani domu – czas bardzo stresujący. Przygotowanie wigilii czy przyjęcia świątecznego zajmuje sporo czasu, co odbija się zarówno na naszym samopoczuciu, jak i wyglądzie. Można jednak doprowadzić się do porządku i zrelaksować w ciągu 60 minut!

Poniżej wskazówki, jak tego dokonać.
 1. Aromatyczna kąpiel. Powinna trwać ok. 15 minut. Do letniej wody dodaj kilka kropli olejku lawendowego i nieco płynu do kąpieli o odświeżającym zapachu, na twarz nałóż maseczkę, zamknij oczy i przywołuj obrazy, które kojarzą Ci się pozytywnie, lub – jeżeli potrafisz – całkowicie wyłącz myśli.
 2. Masaż wodny.  Najlepiej wykonać go pod prysznicem, przez ok. 10 minut. Nacieramy całe ciało szorstką myjka, zaczynając od stóp, poprzez nogi, brzuch, klatkę piersiową, dłonie, aż do ramion, grzbietu i pleców. Po masażu wetrzyj w ciało balsam nawilżający, a następnie ubierz się ciepło.
 3. Ćwiczenia odprężające. Poświęca się na nie ok. 25 minut, w czasie których najlepiej usiąść wygodnie w fotelu lub położyć się na łóżku.
  1. ćwiczenie 1 – zamknij oczy, zasłoń je dłońmi tak, aby palce dotykały czoła,
  2. ćwiczenie 2 – przyłóż dłonie do skroni,
  3. ćwiczenie 3 – połóż dłonie z tyłu głowy, na potylicy,
  4. ćwiczenie 4  – ułóż zgięte ręce wzdłuż ciała lub wygodnie oprzyj o poręcze fotela.
 4. Relaksująca muzyka. Na jej słuchanie przeznacz ok. 10 minut. W czasie jej słuchania połóż na powiekach kompres z herbaty lub świetlika, rozluźnij się i wykonaj dwa ćwiczenia:
  1. przyłóż kciuk do palca wskazującego, pozostań w tej pozycji 5 minut.
  2. złącz trzy palce – serdeczny, mały i kciuk, ponownie na 5 minut.

Postępowanie wg wyżej wymienionych wskazówek pozwoli Ci opanować przedświąteczny stres i odzyskać spokój ducha, poprawi samopoczucie i doda energii.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.