Jak dobrać biżuterię do panny młodej?

Jak dobrać biżuterię do panny młodej?

Biżuteria stanowi dopełnienie sukni ślubnej panny młodej, dlatego ważne jest, aby z nią nie rywalizowała albo idealnie się komponowała i podkreślała wyjątkowość chwili.

Jak ją dobrać, podpowiadamy poniżej.

Równowaga

Ważną zasadą w doborze dodatków, nie tylko ślubnych, jest zachowanie równowagi. Do skromnych, prostych kreacji wybiera się duże i efektowne ozdoby i odwrotnie. Do bogato zdobionych sukni wybiera się skromną biżuterię.

Ważne jest również to, aby dodatki pasowały kolorystycznie do barwy sukni oraz jej stylu. Proste dodatki, np. sznury z pereł są najbardziej uniwersalne i pasują niemal do wszystkiego. Im biżuteria robi się bardziej fantazyjna, tym kreacja musi być prostsza. Jeśli dekoracja na szyi jest bogata, to warto zrezygnować z kolczyków czy dobrać skromniejszy stroik we włosach.

Sylwetka i charakter

Dla szczupłych, filigranowych kobiet o wiele lepszym wyborem będzie decyzja o skromnych ozdobach. Z kolei wysokie, nieco tęższe panie mogą z powodzeniem przebierać w okazałej biżuterii. Nie bez znaczenia jest również charakter. Do energicznych, twardo stąpających po ziemi panien, które odważnie kroczą przez świat pasuje biżuteria bardziej wyrazista, o zdecydowanej formie. Z kolei spokojne, nieśmiałe i wstydliwe panny młode o wiele lepiej będą wyglądały w stonowanych i delikatnych ozdobach.

panna-mloda-bizuteria

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.