Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki stanowią ozdobę każdej kobiety. Pasują zarówno do stroju codziennego, jak i wieczornego. Sęk w tym, że aby dobrze się prezentowały i podkreślały urodę, powinny być dobrze dobrane do kształtu twarzy.

Przekonaj się, jakie kolczyki komponują się z danym kształtem twarzy.

TWARZ OWALNA

To uniwersalny typ twarzy, do której pasuje każdy rodzaj kolczyków. Dopuszczalne są wszelkiego rodzaju ekstrawagancje, ponieważ w każdym wydaniu będziesz wyglądać uroczo.

TWARZ OKRĄGŁA

Panie o takim zarysie powinny wybierać kolczyki podłużne, wykonane z łańcuszków albo linek jubilerskich. Wówczas ich twarz nabierze smuklejszego wyglądu, a rysy twarzy zaostrzą się. Lepiej zrezygnować z biżuterii o kulistym kształcie.

TWARZ TRÓJKĄTNA

Jej cechą charakterystyczną jest dość spiczasty podbródek, dlatego żeby optycznie zmienić trochę proporcje twarzy, wybierz kolczyki okrągłe, z rozszerzającym się dołem. Absolutnie nie zakładaj szerokich na wysokości ucha, które będą zwężać się na długości – to tylko jeszcze bardziej zaakcentuje trójkątny owal twarzy.

TWARZ KWADRATOWA

Dla pań o kwadratowej twarzy najlepsze będą kolczyki owalne albo okrągłe, które optycznie złagodzą kontur twarzy i nadadzą wyrazistości je rysom. Z kolei kolczyki prostokątne sprawią, że jeszcze bardziej zostanie uwydatniony kwadratowy jej profil.

kolczyki-owalne

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.