Jak przechowywać biżuterię?

Piękna biżuteria jest ozdobą każdej kobiety i może nawet prosty strój przemienić w olśniewającą kreację. Bardzo ważne jest odpowiednie jej przechowywanie, aby jak najdłużej zachowała blask i cieszyła oko. 

Dzisiaj radzimy, jak prawidłowo przechowywać biżuterię. Zapraszamy do lektury!

 

Wskazówki, jak przechowywać biżuterie 

Najlepiej do tego celu przeznaczyć małe pudełeczka lub szkatułkę z przegródkami. Łańcuszki czy kolczyki można także powiesić – zapobiega to wzajemnemu rysowaniu się biżuterii, plątaniu itp. Obecnie na rynku dostępne są np. drzewka do wieszania biżuterii, misy (świetnie sprawdzają się w przypadku bransoletek), można również przygotować samodzielnie gablotkę na biżuterię – wszelkie pomysły dozwolone.

Jeżeli posiadamy przedmioty szczególnie wrażliwe na zarysowania, np. ze złota lub platyny, warto każdy z nich zawinąć w miękką tkaninę lub szmatkę przed umieszczeniem w szkatułce.

Jeżeli nie chcemy, aby cenna biżuteria pociemniała, możemy posmarować ją czystym lakierem celulozowym, który można nabyć w sklepie malarskim, albo bezbarwnym lakierem do paznokci. Zapobiega to docieraniu do metalu powietrza. Pamiętajmy, że przed założeniem lakier musi dobrze wyschnąć. Wrażliwą na warunki atmosferyczne biżuterię najlepiej przechowywać w zamknięciu.

pojemnik-na-bizuterie

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.