Jak nosić kapelusz?

Kapelusz jest nakryciem głowy, które od jakiegoś czasu stało się niezwykle modnym i stylowym dodatkiem. Coraz częściej sięgają po nie kobiety, które chcą być uznawane za eleganckie i „na czasie”.

Oczywiście początki z kapeluszem mogą być trudne, dlatego najpierw warto sięgnąć po kapelusz raczej spokojny i stonowany, a także dobrze dobrany do swojego wzrostu oraz kształtu twarzy.

Dla kogo kapelusz?

Osoby niskie mogą sięgnąć raczej po kapelusze małe, bardziej stożkowate, osoby wysokie mogą sobie pozwolić na większą dozę szaleństwa. Generalnie panuje zasada, że im wyższa osoba, tym większy może kupić kapelusz bez ryzyka, że będzie wyglądała śmiesznie czy że kapelusz zaburzy proporcje jej sylwetki.

Do czego nosić kapelusz i na jakie okazje go wybierać?

Ponadczasowe są duże kapelusze z falującym rondem, dodające ich posiadaczce kobiecości i zmysłowości, które możemy nosić do ekstrawaganckich strojów.

Na pewno nie założymy ich do puchowej czy sportowej kurtki, albo do plecaka, bo będziemy wyglądać po prostu śmiesznie.

Kapelusz można ubrać na różne okazje – takie jak śluby, wesela czy przyjęcia w ogrodzie, na których chcemy wyglądać szykownie.

W Polsce popularność kapeluszy jest póki co niewielka, niewielki jest także w związku z tym ich wybór. Zauważyć to można szczególnie, będąc w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza w Londynie, gdzie sklepów oferujących kapelusze jest o wiele więcej niż w naszym kraju. Są one modne głównie dzięki królowej Elżbiecie, dla której kapelusz jest atrybutem obowiązkowym.

Oczywiście zupełnie odrębną sprawą jest kapelusz, z którym wybieramy się na plażę – tutaj chodzi przede wszystkim o to, aby zapewniał nam dobą ochronę przed słońcem :)

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.