Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Wybierając okulary, zwłaszcza te korekcyjne, nie warto kierować się modą, która ciągle się zmienia, i – co bardziej istotne, nie każdemu pasuje. 

Najlepiej więc dobrać oprawki pasujące do kształtu i wielkości naszej twarzy. Wyróżnia się następujące kształty twarzy: owalna, trójkątna, podłużna i okrągła. To jakie okulary do niej dobierzemy, w dużej mierze decyduje o naszym wyglądzie.

Wskazówki, jak dobrać okulary do kształtu twarzy 

W przypadku twarzy owalnej mamy największą dowolność – pasuje do niej większość oprawek.

Okrągła twarz najlepiej wygląda, jeżeli wybierzemy oprawki o kanciastych i prostych kształtach z wydłużonymi szkłami, które mogą zmniejszyć wizualnie pulchność policzków. Lepiej zdecydować się na oprawki delikatne, ale za to w wyrazistym kolorze.

Do twarzy podłużnej będą pasowały oprawki lekko zaokrąglone i nisko osadzone, co skróci optycznie jej długość.

Twarzy trójkątnej służą okulary z oprawkami o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub zupełnie okrągłe, raczej delikatne, noszone niezbyt wysoko.

Warto też zwrócić uwagę na czoło, nos i oczy – na przykład wybierając okulary szerkie i z dużym mostkiem, można wizualnie zmniejszyć zbyt szeroki nos, okulary z ciemnymi i nisko osadzonymi noskami skrócą optycznie długi nos.

Warto też pamiętać o tym, że oprawki nie powinny wychodzić poza linię brwi, dolna krawędź nie powinna dotykać policzków, zauszniki powinny zapewniać stabilne ułożenie, okulary powinny być proporcjonalne do wielkości twarzy, mogą także odzwierciedlać styl życia.

Najważniejsze jest jednak to, aby dobrze się w nich czuć.

okulary2

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.