Jak dobrać tabletki antykoncepcyjne

Jak dobrać tabletki antykoncepcyjne?

tabletki antykoncepcyjne

Jak dobrać tabletki antykoncepcyjne?

Decydując się na tabletki antykoncepcyjne, trzeba zdawać sobie sprawę, że nigdy nie będą obojętne dla organizmu. Każda kobieta inaczej reaguje na hormony, w zależności od wieku, stanu zdrowia, sytuacji życiowej itp., stąd na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów.

Często znalezienie tego idealnego jest możliwe jedynie dzięki metodzie prób i błędów.

Jak dobiera się tabletki antykoncepcyjne?

Przez pierwsze dwa-trzy cykle gorsze samopoczucie w czasie brania tabletek jest normalne, jeżeli trwa dłużej – to znak, że trzeba je zmienić, koniecznie po konsultacji z lekarzem. Z częściej występujących działań niepożądanych mogą występować: obrzmienie i bolesność piersi, nudności, wymioty i wzdęcia, nadwrażliwość na światło, suchość pochwy, migreny, plamienia i krwawienia, bóle głowy, zaburzenia widzenia, duszności itp., które świadczą o tym, że dawka hormonu zawarta w tabletkach nie jest odpowiednia dla organizmu.

Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych niezbędne jest także badanie ginekologiczne, wskazane byłoby także zbadanie poziomu hormonów w organizmie. Pamiętajmy też, że pigułek antykoncepcyjnych nie powinny przyjmować kobiety z chorobą wieńcową, miażdżyca  migrenami z aurą, po zatorach i wylewach, a także cierpiące na nowotwór piersi itp.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.