Jak podnieść poziom testosteronu

Jak podnieść poziom testosteronu?

poziom testosteronu

Jak podnieść poziom testosteronu?

Testosteron można śmiało nazwać siłą napędowa każdego mężczyzny. Jeżeli jest go za mało, mogą pojawić się różne dolegliwości, problemy z potencją itp.

Można jednak podnieść poziom testosteronu przez odpowiednią dietę, a także ćwiczenia fizyczne.

Wskazówki, jak podnieść poziom testosteronu

Po pierwsze nie powinno się przesadzać z kaloriami – ani drastycznie ograniczać posiłków, ani jeść posiłków zbyt obfitych. Zaburza to produkcję testosteronu.

Należy jadać mięso – drób, wołowinę, wieprzowinę i ryby. Według badań dieta wegetariańska prowadzi do obniżenia testosteronu, nawet jeżeli ilość spożywanego białka jest prawidłowa. Najważniejsze jest chude czerwone mięso, bogate w cynk sprzyjający produkcji najważniejszego męskiego hormonu.

Warto wzbogacić dietę w zdrowe tłuszcze, najlepiej jednonienasycone, znajdujące się np. w awokado, orzechach, nasionach, oliwie z oliwek, a także w dobry cholesterol HDL, który znajduje się np. w czerwonym mięsie i jajkach. W kapuście, kalafiorze czy brokułach znajdują się z kolei związki chemiczne, które powstrzymują proces przekształcania testosteronu w estrogen.

Powinno się też unikać alkoholu, który powoduje obniżenie testosteronu, będąc katalizatorem jego przemiany w estrogen, starać się ograniczyć stres, wysypiać się, zwiększyć swoją aktywność seksualną, a także przyjmować naturalne suplementy diety, pod żadnym jednak pozorem nie decydować się na sterydy, które w ostatecznym rozrachunku mogą nawet doprowadzić do śmierci osoby, która je przyjmuje, a na pewno mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.