Jak podnieść poziom testosteronu?

poziom testosteronu

Jak podnieść poziom testosteronu?

Testosteron można śmiało nazwać siłą napędowa każdego mężczyzny. Jeżeli jest go za mało, mogą pojawić się różne dolegliwości, problemy z potencją itp.

Można jednak podnieść poziom testosteronu przez odpowiednią dietę, a także ćwiczenia fizyczne.

Wskazówki, jak podnieść poziom testosteronu

Po pierwsze nie powinno się przesadzać z kaloriami – ani drastycznie ograniczać posiłków, ani jeść posiłków zbyt obfitych. Zaburza to produkcję testosteronu.

Należy jadać mięso – drób, wołowinę, wieprzowinę i ryby. Według badań dieta wegetariańska prowadzi do obniżenia testosteronu, nawet jeżeli ilość spożywanego białka jest prawidłowa. Najważniejsze jest chude czerwone mięso, bogate w cynk sprzyjający produkcji najważniejszego męskiego hormonu.

Warto wzbogacić dietę w zdrowe tłuszcze, najlepiej jednonienasycone, znajdujące się np. w awokado, orzechach, nasionach, oliwie z oliwek, a także w dobry cholesterol HDL, który znajduje się np. w czerwonym mięsie i jajkach. W kapuście, kalafiorze czy brokułach znajdują się z kolei związki chemiczne, które powstrzymują proces przekształcania testosteronu w estrogen.

Powinno się też unikać alkoholu, który powoduje obniżenie testosteronu, będąc katalizatorem jego przemiany w estrogen, starać się ograniczyć stres, wysypiać się, zwiększyć swoją aktywność seksualną, a także przyjmować naturalne suplementy diety, pod żadnym jednak pozorem nie decydować się na sterydy, które w ostatecznym rozrachunku mogą nawet doprowadzić do śmierci osoby, która je przyjmuje, a na pewno mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.