Sposoby na brak apetytu

Prawdopodobnie wszyscy słyszeli o anoreksji i bulimii. Są to często występujące zaburzenia, które mogą mieć poważne skutki zdrowotne. Czasami przyczyną takich sytuacji mogą być czynniki takie jak nerwowość, samotność, stres, lęk i depresja, ale też wiele innych. Wszystkie te czynniki lub ich kombinacje mogą powodować utratę apetytu.

Uboga dieta zaś stosowana przez dłuższy czas może prowadzić do niedożywienia i osłabienia. Choć są to choroby, które wymagają specjalistycznego leczenia, na brak apetytu jest kilka domowych sposobów, którymi warto się posiłkować. Są to:

1. Sok pomidorowy

Jest to idealne rozwiązanie na brak apetytu albo problemy żołądkowe, gdyż zawiera on wiele witamin, które zapobiegają problemom pojawiającym się w przewodzie pokarmowym. By poprawić jego smak, warto dodać sól i sok z cytryny.

2. Czosnek

Jedzenie ząbka czosnku na pół godziny przed posiłkiem stymuluje prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego oraz pomaga wywołać uczucie głodu.

3. Herbata z cynamonem

Jeśli wypijesz kubek herbaty z cynamonem przed śniadaniem, będziesz mieć większy apetyt.

4. Skuteczny środek na anoreksję i bulimię

Należy zmieszać dwa żółtka jajek z cynamonem, 12 kroplami olejku z nagietka i wymieszać. Przelać miksturę do ciemnego pojemnika, przykryć i trzymać przez 3 noce. Spożywać w jak największych ilościach przez 3 dni.

Ważne jednak jest, prócz stosowania tych środków, wyeliminowanie wymienionych wyżej czynników psychologicznych, które powodują utratę apetytu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.