Najlepsze naturalne środki na oczyszczenie tętnic i całkowite wyeliminowanie cholesterolu

Bardzo ważne jest, by zapobiegać zablokowaniu tętnic, gdyż uniemożliwia to właściwe natlenienie organizmu.

Dopływ krwi zaś do serca i do reszty organizmu jest całkowicie niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a nawet dla życia.

Groźne zablokowanie tętnic

Ludzie, którzy cierpią na wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, otyłość czy cukrzycę, są bardziej narażeni na wystąpienie tego problemu. Istnieje wiele przyczyn, które utrudniają przepływ krwi, na przykład palenie tytoniu, alkoholizm, stres, a także skłonności genetyczne. Na szczęście są całkowicie naturalne i skuteczne środki, by uniknąć takich sytuacji.

Czosnek – poprawia przepływ krwi, zmniejsza ciśnienie krwi i zawiera przeciwutleniacze, które pomagają zmniejszyć poziom tłuszczu we krwi.

Oliwa z oliwek – znana jako cenne źródło kwasów tłuszczowych, przyczynia się do poprawy krążenia krwi i obniża poziom cholesterolu. Można dodawać oliwę z oliwek praktycznie do wszelkich posiłków, ale jeśli jest się otyłym, zalecane jest, by stosować tylko 1 łyżkę oliwy dziennie.

Jabłka – są bogatym źródłem pektyn oraz błonnika, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu, a w rezultacie zapobiec zatorom tętniczym i zmniejszyć ryzyko chorób serca. Zaleca się dostosować spożycie jabłek do indywidualnego zapotrzebowania.

Oprócz tych produktów, zaleca się też włączenie zdrowej żywności, takiej jak: zielone warzywa, chude mięso, fasola i sezonowe owoce. Absolutnie konieczne jest też unikanie żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i wysoko przetworzonej.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.