Opóźnij starzenie dzięki rozmarynowi

Rozmaryn to aromatyczna roślina, która znajduje zastosowanie zarówno w przygotowywaniu żywności, jak i w medycynie naturalnej. W wyjątkowy sposób chroni ona zdrowie, a także opóźnia proces starzenia się, a to dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, które chronią organizm człowieka przed wolnym rodnikami powodującymi starzenie się komórek organizmu. Minimalizuje też ryzyko wystąpienia raka, chorób serca orz choroby Alzheimera.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na wykorzystanie wszystkich właściwości rozmarynu jest spożywanie naparu z niego. Poniżej przepis.

Czego potrzebujesz?

– 1 łyżeczka rozmarynu,
– 1 szklanka wody,
– miód do smaku.

Jak przygotować napar?

Zagotuj wodę, wsyp rozmaryn i gotuj jeszcze przez 5 minut. Przestudź, przecedź i dodaj trochę miodu do smaku.

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać właściwości przeciwutleniające rozmarynu, będzie idealnie, gdy będziesz wypijać szklankę naparu każdego dnia. Podobnie jednak jak wszystkich rzeczy, także rozmarynu nie można nadużywać. Nie powinno się przekraczać 6 g rozmarynu dziennie, co odpowiada 3 szklankom naparu. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt duże ilości rozmarynu mogą powodować skurcze mięśni, bóle głowy i zaczerwienienie skóry. Roślina ta również nie może być spożywana przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, chyba że pozwoli na to lekarz.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.