Jak nadać drugie życie starym, niemodnym ubraniom?

Moda ulega ciągłej zmianie, dlatego też chyba każdy z nas posiada masę zalegających w szafach, starych, niemodnych, nieużywanych ubrań. Część z nich była bardzo rzadko używana, część całkiem nowa, a sentyment nie pozwala nam się ich pozbyć.

Warto wiedzieć, że większości z nich można nadać drugie życie. Umiejętnie i pomysłowo przerobione będą wyglądały wprost jak ze sklepu.

Zanim jednak zabierzemy się do przerabiania starych bluzek, spodni czy spódnic warto zastanowić się czy warto inwestować w nie swój czas i wysiłek. Bowiem możliwe jest, iż połowa z nich  jest na nas zwyczajnie za mała bądź mocno zniszczona.  Z takimi rzeczami raczej już nic nie da się zrobić.

Natomiast te nie noszące oznak zniszczenia, idealnie na nas leżące można odmienić za pomocą np. guzików, ćwieków, nitów, koralików, kokardek, koronki, naszywek, broszek czy farb do ubrań.

Z pomocą własnej wyobraźni i  nożyczek ze starych jeansów z łatwością można stworzyć niezwykle modne szorty. Wystarczy jedynie obciąć nogawki. Powstałe w ten sposób krótkie spodenki możemy także ozdobić ćwiekami, nitami, łańcuszkami czy dżetami. W bardzo prosty sposób wykorzystamy nienoszone jeansy i zyskamy oryginalne i modne szorty, które z pewnością przydadzą się nam w ciepłe letnie dni.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.