Jak zaoszczędzić na produktach do sprzątania?

Według CBS News, można zamienić wszystkie produkty używane do sprzątania w domu domowymi, znacznie tańszymi środkami.

Chociaż może się wydawać, że to wymaga dużo pracy, zadanie to wcale nie jest skomplikowane, a jeśli zrobisz to stopniowo, kiedy będzie brakowało Ci sklepowych produktów czyszczących, nawet tego nie odczujesz.

Wiele środków używanych w gospodarstwie domowym może być łączonych z sobą albo/i z wodą, by dawać skuteczne i tanie środki czyszczące. A najlepsze jest to, że rozwiązania te są mniej toksyczne niż wiele produktów czyszczących, jakie można obecnie znaleźć na rynku.

Na przykład ocet może służyć jak wspaniały naturalny środek do wielu różnych prac związanych ze sprzątaniem. Musisz wyczyścić okna i lustra? Zamiast używać specjalnego płynu do szyb, wystarczy połączyć ocet z wodą (najlepsze proporcje to 1:4 lub 1:2), wlać do butelki z rozpylaczem i gotowe, masz płyn do mycia szyb.

Kombinacja białego octu i wody może być również używana do mycia podłogi, powierzchni ze stali nierdzewnej oraz płytek. Tak naprawdę roztwór octu i wody służy jako świetny produkt czyszczący do wszelkich celów. Według EarthEasy.com, biały ocet „usuwa kawałki tłuszczu, pleść, zapachy, wiele plam i wosk używany przy pracach remontowych”.

Powszechnie wykorzystywany w takich celach jest też inny artykuł gospodarstwa domowego – soda, która może być łatwo łączona z wodą lub innymi składnikami do przygotowywania różnych rodzajów środków czyszczących. Ponieważ jest to naturalny materiał ścierny, dobrze nadaje się do szorowania. Na przykład, łącząc sodę z odrobiną płynu do mycia naczyń, dobrze wyszorujesz kuchenkę. Soda oczyszczona działa również jako dezodorant – rzeczywiście eliminuje nieprzyjemne zapachy, a nie tylko je maskuje (w przeciwieństwie do większości odświeżaczy powietrza, które po prostu ukrywają zapach).

Cytryna może być dodawana do wielu naturalnych środków czyszczących, które można zrobić samemu, zapewniając przyjemny, świeży zapach. Pomaga również usuwać tłuszcz i przeciwdziała bakteriom.

Istnieje wiele innych artykułów gospodarstwa domowego, które mogą być wykorzystywane w różny sposób, by oczyścić Twój dom i zastąpić produkty, jakie kupujesz do czyszczenia w sklepie. Znajdziesz wiele artykułów i filmów na ten temat, które pozwolą Ci uzyskać lepszą perspektywę wszystkich rodzajów produktów czyszczących, które można wykonać samodzielnie.

Uwaga: przy czyszczeniu powierzchni takich jak okna i lustra spróbuj użyć do wycierania gazety zamiast gąbki czy szmatki. Jest to tańsze (zakładając, że masz stare gazety) i nie pozostawia kłaczków na powierzchniach.

cytryna

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.