wiesz jak prać stroje kąpielowe lub puchowe kurtki? Do tej pory prałaś je źle!

Wrzucanie ich do pralki jest błędem nawet jeśli umieścisz je w siatkowym worku i będziesz prać w delikatnym cyklu. Lepiej będzie po prostu wypłukać kostium kąpielowy po każdej kąpieli. Jeśli nadal utrzymuje się osad ze słonej wody albo zapach chloru, mocz strój w wodzie zmieszanej z łyżeczką ostu, a następnie wyciśnij i powieś do wyschnięcia. A oto kolejna wskazówka dotycząca strojów kąpielowych:

 

Aby zapobiec uszkodzeniu chlorem albo słoną wodą przed kąpielą w basenie lub morzu wymocz kostium w zwykłej wodzie.

Ciemne ubrania

Pranie ciemnych ubrań powinno odbywać się bez wykorzystania suszarki. Suszenie na powietrzu jest kluczem do zachowania ciemnych ubrań wyglądających jak nowe.

Kurtki puchowe

Pranie puchowych kurtek powinno zawierać dodatkowy cykl płukania.
Ingerencja detergentu w puch może zmniejszyć zdolność do zatrzymywania ciepła. Ponadto odzież taką należy prać w pralce o dużej pojemności (albo w pojedynkę).

Ręczniki

Całkowicie zrezygnuj ze zmiękczania tkanin i suszarki podczas prania ręczników. Płyny do płukania tkanin zmniejszają chłonność, która jest niezbędna w przypadku ręczników. Poza tym podczas prania ręczników wykorzystaj najdłuższy, najgorętszy obieg wody i wyjmij je z pralki natychmiast po zakończeniu prania.

Białe dżinsy

Białe dżinsy, które są mieszanką bawełny i elastny, nie mogą być wybielane. Jeśli spróbujesz to zrobić, mogą zmienić kolor na żółtawy. Zamiast tego wypierz je więc w płynie pomagającym zachować kolor ubrań.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.