6 sprawdzonych domowych odplamiaczy

Wszelkiego rodzaju plamy są nieuniknione, zwłaszcza jeśli masz dzieci, ale nawet jeśli ich nie masz, plamy wkradają się w każde miejsce, a odplamiacze mogą być szkodliwe i są kosztowne.

Jednak okazuje się, że nawet nie trzeba iść do sklepu, by znaleźć najbardziej skuteczne i najmniej kosztowne odplamiacze. Większość składników, które można w tym celu wykorzystać, znajduje się bowiem w naszych domach.

Oto 6 skutecznych domowych odplamiaczy:

1. Popiół z papierosa – znakomicie eliminuje plamy z wody na drewnianych powierzchniach. Zdecydowanie nie polecamy palenia papierosów w celu pozbycia się plam, ale jeśli masz łatwo dostępny popiół z papierosów, możesz za jego pomocą zdziałać cuda.

2. Alka Seltzer – te tabletki na kaca działają również jako odplamiacz. Są idealne na plamy z rdzy. Alka Seltzer  skutecznie usuwa również osad z muszli klozetowej.

3. Żelazko, amoniak, woda i 2 chłonne ściereczki – sprawią, że wyczyścisz dywan za pomocą pary. Nie ma potrzeby, by kupować odkurzacz parowy. Ta sztuczka działa cuda na plamy z wina, coli i soków.

4. Białe wino – przeciwdziała plamom z czerwonego wina. Jest to stara legenda, która okazała się być prawdą.

5. Proszek do pieczenia – ma świetne działanie wybielające. Wsyp pół opakowania do miski z wodą i namocz w roztworze białe ubrania.

6. Soda oczyszczona –  podobnie jak proszek, świetnie wybiela i przywraca poszarzałym ubraniom biel.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.