Jak udrożnić odpływ wody?

Kiedy podczas brania prysznica woda gromadzi Ci się pod nogami albo spływanie wody ze zlewu zbyt długo trwa, wiesz, że prawdopodobnie masz zatkany odpływ.

Jeśli nie chcesz sprowadzać hydraulika, wypróbuj kilka prostych i kreatywnych sposobów na odetkanie kanalizacji na własną rękę:

1. Druciany wieszak – weź druciany wieszak i wyprostuj go jak najbardziej. Zegnij jeden koniec tak, by zrobić mały haczyk, a następnie wciśnij go obok pokrywy spustowej i zacznij łowić. Powinieneś wyciągnąć włosy czy cokolwiek innego, co zatkało odpływ. Zawsze też wyciągniesz dużo zanieczyszczeń. Staraj się dotrzeć wieszakiem jak najdalej. Spuść ciepłą wodę, gdy skończysz.

2. Wrząca woda – powoli wlewaj wrzątek do ścieku w 2 albo 3 etapach. Poczekaj, aż woda zadziała przez kilka sekund, a następnie wlej ją ponownie.

3. Żmijka do drenażu – przekonaj się, jak łatwo jest korzystać z tego taniego i wykorzystującego prostą technikę sprzętu.

4. Sól i soda oczyszczona – wymieszaj ½ szklanki soli kuchennej i ½ szklanki sody oczyszczonej. Wlej do ścieku i pozostaw na 10-20 minut, a następnie wlej wrzątek.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.