Szybkie sposoby na usuniecie wszystkich zabrudzeń i plam

Te sprytne pomysły na pewno pozwolą Ci uczynić porządki mniej męczącymi i czasochłonnymi. Wiele z nich pozwoli Ci też zaoszczędzić pieniądze. Bo najlepsze sposoby to domowe sposoby, które nie wymagają wydawania kroci na chemię, a jedynie sprytu i podstawowych środków, które każdy z nas ma w kuchennych szafkach. Dlatego, gdy zdarzy się jakaś plama lub kłopot, nie ma po co biec do sklepu, a wystarczy sięgnąć po to, co ma się pod ręką.

 

Otwory wentylacyjne

Wystarczy szmatkę nałożyć na nóż, by dokładnie wyczyścić wszystkie zakamarki.

Plamy z potu na ubraniach

Użyj 1 łyżeczki płynu do mycia naczyń, 3-4 łyżek wody utlenionej i 2 łyżek sody oczyszczonej do wyszorowania plamy. Następnie upierz odzież jak zwykle.

Włosy zwierząt na dywanie

Wystarczy użyć wycieraczki do okien lub zmoczonej gumowej rękawicy. Szybko ściągniesz włosy i sierść z dywanu, kanap i każdego miejsca.

Słuchawki douszne

Zwilż szmatkę alkoholem (tylko niewielką ilością, gdyż zbyt wiele wilgoci może uszkodzić elektronikę). Następnie przetrzyj powierzchnię słuchawek.

Pierścionki

Do wyszorowania pierścionków użyj pasty z sody oczyszczonej i wody. Możesz również użyć pasty do zębów.

Grill elektryczny

Wyczyść go za pomocą papierowych ręczników.

Ekspres do kawy

Napełnij zbiornik do połowy wodą z octem, a następnie uruchom cykl bez dodawania filtra. Następnie uruchom 2 cykle wody dla wyeliminowania zapachu i smaku octu.

Kanapa z mikrofibry

Użyj gąbki i wody zmieszanej z alkoholem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.