Jak usunąć nieprzyjemne zapachy w kuchni?

Kuchnia to miejsce, gdzie roi się od zapachów. Niektóre są fantastyczne i pobudzają nasze kubki smakowe, inne – wręcz przeciwnie. Zapach czosnku i cebuli, spalenizna, nieładny zapach w termosie – nie ma chyba osoby, która lubiła te zapachy.

Dlatego dzisiaj radzimy, jak usunąć nieprzyjemne zapachy.

 

Wskazówki, jak usunąć nieprzyjemne zapachy w kuchni

1. Zapach czosnku i cebuli

Zapach czosnku oraz cebuli z noży czy talerzy można usunąć, zanurzając je w osolonej wodzie (najlepiej chłodnej), a następnie płucząc pod bieżącą wodą i wycierając do sucha. Podobnie możemy postępować, gdy chcemy usunąć nieprzyjemną woń z dłoni.

czosnek

2. Spalenizna

Woń spalenizny w pomieszczeniu zostanie zneutralizowana, jeżeli posypiemy blat kuchenny solą, która  wchłonie zapach. Możemy też spróbować gotować przez chwilę pięcioprocentowy ocet. Niestety, jeżeli potrawa zbyt długo się przypalała, konieczne staje się wypranie zasłon, firanek, obrusów, dokładne mycie ścian i podłóg i wietrzenie pomieszczenia.

spalenizna

3. Brzydki zapach w termosie

Nieprzyjemny zapach z termosu można usunąć w równie prosty sposób. Najpierw należy umyć go dokładnie wodą z płynem do mycia naczyń, potem wlać do środka gorącą wodę z łyżeczką sody oczyszczonej i zostawić na noc. Rano należy wypłukać termos i nie zamykać go. Utrzymaniu świeżego zapachu sprzyja wrzucenie do środka 2 kostek cukru.

termos

4. Zapach ryby 

Rybi zapach z rąk można zneutralizować, myjąc je w osolonej wodzie, roztworze wody utlenionej lub nacierając zmieloną gorczycą, a następnie nawilżając sokiem z cytryny. Jeżeli nasze mieszkanie po przygotowaniu ryby wypełnia nieprzyjemna woń, można się jej pozbyć, podgrzewając na patelni nieco octu.

ryby

5. Brzydki zapach w zmywarce, lodówce itp.

Aby zneutralizować brzydki zapach w lodówce czy zmywarce, wystarczy umieścić na kilka – kilkanaście godzin w środku kilka plasterków świeżej cytryny, ewentualnie nieco sody oczyszczonej, która również nieźle radzi sobie z niechcianymi zapachami.

lodowka

Oceń

3 komentarze

  1. Iwona 2 kwietnia 2014
  2. ałun 6 sierpnia 2014
  3. ulalala 24 marca 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.