Najlepsze sposoby na usuwania tłustych plam w kuchni, z nimi poradzisz sobie w kilka chwil

Kuchnia jest chyba najważniejszym pomieszczeniem, które powinno być idealnie czyste, ale jednocześnie najtrudniej jest je takim zachować. Najwięcej kłopotów powoduje oczywiście tłuszcz, który bardzo często znajduje się w przyrządzanym jedzeniu. Kiedy chcesz posprzątać na blacie albo w szafkach, nie uciekaj się do używania zakupionych uniwersalnych środków czyszczących o tajemniczych składach. Zastosuj naturalne metody, wolne od chemii. Przedstawiamy najlepsze naturalne sposoby na walkę z tłuszczem.

 

Mąka dla natychmiastowego zatrzymania wycieków

Najlepszy sposób, by pozbyć się tłustych plam? Zatrzymać ich wyciek w pierwszej kolejności! Jeśli wyleje Ci się trochę tłuszczu, natychmiast posyp wyciek mąką. Może Ci się wydawać, że robisz bałagan, ale mąka wchłonie ciecz i sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci ją wytrzeć.

Proszek do pieczenia z mydłem do czyszczenia kuchenki

Jeśli masz tłuste plamy na kuchence, wszystko, czego potrzebujesz, to posypanie ich proszkiem do pieczenia lub sodą oczyszczoną i zmycie wodą z mydłem.

Więcej oleju do czyszczenia szafek

Woda i tłuszcz nie mieszają się, ale jeśli użyjesz oleju mineralnego lub roślinnego, możesz usunąć problem w postaci nagromadzonego tłuszczu na powierzchniach szafek kuchennych. Działa to też na urządzenia.

Alkaliczny środek do laminatów

Jeśli nie podoba Ci się pomysł czyszczenia olejem albo obawiasz się o swoje laminowane albo lakierowane szafki, jest inne, proste rozwiązanie – domowy alkaliczny środek czyszczący wykonany z soli epsom, boraksu, gorącej wody i mydła albo innego detergentu. Użyj ściereczki z mikrofibry i myj delikatnie. Ta metoda działa również doskonale na zatłuszczone ściany.

Domowy środek do mycia podłogi

W kuchni chodzi się wokół, roznosząc brud, ale nie oznacza to, że podłoga w tym pomieszczeniu musi być trudniejsza do utrzymania w czystości. Użyj mieszanki octu, płynu do mycia naczyń, sody i wody z kranu, by stworzyć własny środek do usuwania tłustych plam z podłogi.

Mydło w płynie i ocet na ubrania

Jeśli tłuszcz z gotowania znalazł się na Twojej odzieży, ten sposób natychmiast pozwoli się go pozbyć.

Aloes

Innym doskonałym rozwiązaniem dla tłustych plam na ubraniach jest aloes.

Sól i alkohol na inne tkaniny

Wielkim problemem jest, kiedy tłuszczem ubrudzi się tkaniny, których nie można wrzucić do pralki – dywany, poduszki czy obicia mebli. Do trudniejszych w praniu tkanin należy wymieszać 1 część soli z 4 częściami alkoholu, a następnie za pomocą ściereczki nacierać plamy.

Cytryna i olej

Naturalny kwaśny odczyn cytryny czyni ją idealnym naturalnym składnikiem do walki z tłuszczem, a przy tym nadaje świetny zapach. W połączeniu z olejem roślinnym cytryna jest świetnym środkiem czyszczącym do wszystkich celów.

Ocet do czyszczenia wszystkiego

Podobnie jak w przypadku cytryny, naturalny odczyn kwasowy czyni ocet idealnym uniwersalnym środkiem czyszczącym, zwłaszcza jeśli połączyć go z płynem do mycia naczyń albo naturalnym olejem do usunięcia tłuszczu. Dzięki niemu możesz na własną rękę usunąć wszystkie plamy, gdziekolwiek się pojawią.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.