Najlepsze sposoby na usuwania tłustych plam w kuchni, z nimi poradzisz sobie w kilka chwil

Kuchnia jest chyba najważniejszym pomieszczeniem, które powinno być idealnie czyste, ale jednocześnie najtrudniej jest je takim zachować. Najwięcej kłopotów powoduje oczywiście tłuszcz, który bardzo często znajduje się w przyrządzanym jedzeniu. Kiedy chcesz posprzątać na blacie albo w szafkach, nie uciekaj się do używania zakupionych uniwersalnych środków czyszczących o tajemniczych składach. Zastosuj naturalne metody, wolne od chemii. Przedstawiamy najlepsze naturalne sposoby na walkę z tłuszczem.

 

Mąka dla natychmiastowego zatrzymania wycieków

Najlepszy sposób, by pozbyć się tłustych plam? Zatrzymać ich wyciek w pierwszej kolejności! Jeśli wyleje Ci się trochę tłuszczu, natychmiast posyp wyciek mąką. Może Ci się wydawać, że robisz bałagan, ale mąka wchłonie ciecz i sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci ją wytrzeć.

Proszek do pieczenia z mydłem do czyszczenia kuchenki

Jeśli masz tłuste plamy na kuchence, wszystko, czego potrzebujesz, to posypanie ich proszkiem do pieczenia lub sodą oczyszczoną i zmycie wodą z mydłem.

Więcej oleju do czyszczenia szafek

Woda i tłuszcz nie mieszają się, ale jeśli użyjesz oleju mineralnego lub roślinnego, możesz usunąć problem w postaci nagromadzonego tłuszczu na powierzchniach szafek kuchennych. Działa to też na urządzenia.

Alkaliczny środek do laminatów

Jeśli nie podoba Ci się pomysł czyszczenia olejem albo obawiasz się o swoje laminowane albo lakierowane szafki, jest inne, proste rozwiązanie – domowy alkaliczny środek czyszczący wykonany z soli epsom, boraksu, gorącej wody i mydła albo innego detergentu. Użyj ściereczki z mikrofibry i myj delikatnie. Ta metoda działa również doskonale na zatłuszczone ściany.

Domowy środek do mycia podłogi

W kuchni chodzi się wokół, roznosząc brud, ale nie oznacza to, że podłoga w tym pomieszczeniu musi być trudniejsza do utrzymania w czystości. Użyj mieszanki octu, płynu do mycia naczyń, sody i wody z kranu, by stworzyć własny środek do usuwania tłustych plam z podłogi.

Mydło w płynie i ocet na ubrania

Jeśli tłuszcz z gotowania znalazł się na Twojej odzieży, ten sposób natychmiast pozwoli się go pozbyć.

Aloes

Innym doskonałym rozwiązaniem dla tłustych plam na ubraniach jest aloes.

Sól i alkohol na inne tkaniny

Wielkim problemem jest, kiedy tłuszczem ubrudzi się tkaniny, których nie można wrzucić do pralki – dywany, poduszki czy obicia mebli. Do trudniejszych w praniu tkanin należy wymieszać 1 część soli z 4 częściami alkoholu, a następnie za pomocą ściereczki nacierać plamy.

Cytryna i olej

Naturalny kwaśny odczyn cytryny czyni ją idealnym naturalnym składnikiem do walki z tłuszczem, a przy tym nadaje świetny zapach. W połączeniu z olejem roślinnym cytryna jest świetnym środkiem czyszczącym do wszystkich celów.

Ocet do czyszczenia wszystkiego

Podobnie jak w przypadku cytryny, naturalny odczyn kwasowy czyni ocet idealnym uniwersalnym środkiem czyszczącym, zwłaszcza jeśli połączyć go z płynem do mycia naczyń albo naturalnym olejem do usunięcia tłuszczu. Dzięki niemu możesz na własną rękę usunąć wszystkie plamy, gdziekolwiek się pojawią.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.