Jak skutecznie posprzątać łazienkę?

Zwykle jest to najmniejsze pomieszczenie w domu, ale jest najbardziej trudne do utrzymania w czystości. Oto kilka oszczędnych rozwiązań dla najbardziej irytujących problemów, które można spotkać przy sprzątaniu łazienki:

  1. „Na zasłonie prysznicowej tworzy się pleśń” – nie wyrzucaj jej! Spróbuj umyć ją w ciepłej wodzie z ½ szklanki wybielacza. Używaj rękawic podczas mycia i wycierania zasłony. Możesz skorzystać z prysznica, by ją potem spłukać.
  2. Na drzwiach kabiny prysznicowej są zacieki z mydła” – płyn do czyszczenia mebli z zawartością cytryny może działać jako bariera przed tworzeniem się zacieków. Przetrzyj kabinę tym środkiem, zostaw na 2 minuty, a następnie wypoleruj nadmiar suchą szmatką. Wycieraj też kabinę po każdym prysznicu.
  3. „Mosiężne uchwyty rdzewieją” – przygotuj papkę z równych części sody oczyszczonej i soku z cytryny. Zanurz starą szczoteczkę do zębów w tym preparacie i wyczyść urządzenia. Pozostaw preparat na nich pozwalając mu wyschnąć przez kilka minut, a następnie usuń go suchą szmatką.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.