Jak pozbyć się mrówek niewielkim kosztem?

Jeśli masz problem z mrówkami w domu (lub z innymi szkodnikami) i wszystkie sposoby zawiodły, zaczynasz się zastanawiać nad wezwaniem specjalisty. Dzięki wiedzy na temat zachowań mrówek i odrobinie cierpliwości możesz się ich pozbyć niewielkim kosztem.

Wiosna i lato to czas, kiedy mrówki szczególnie atakują dom. Głównym powodem wchodzenia mrówek do domu jest poszukiwanie przez nie pożywienia, przez co można je często spotkać w kuchni i jadalni.

Zazwyczaj mrówki, które widzisz, to tylko wierzchołek góry lodowej. Najprawdopodobniej są to czujki mrówek, które poszukują żywności i sygnalizują innym znalezienie dobrej lokalizacji. Inne mrówki najprawdopodobniej gniazdują w ścianach albo innych ukrytych częściach domu.

Zabijanie mrówek, które się pojawiają, nie jest najlepszym rozwiązaniem. To jak wycinanie chwastów zamiast wyrywanie ich z korzeniami. Nie dociera się do sedna problemów przez zabijanie mrówek, jedną po drugiej. Przez to można też zostawić zapach martwych mrówek, które sygnalizują innym, by odzyskać ciało (przynajmniej tak twierdzą naukowcy, bo nie zawsze można zauważyć, jak inne mrówki przychodzą po zwłoki swego kolegi). Mrówki również zostawiają ślad swojego zapachu gdziekolwiek idą, więc jeśli widzisz jedną mrówkę, są szanse, że druga jest w drodze na podobnej ścieżce.

Kluczem do całkowitego pozbycia się mrówek jest zabicie kolonii, co stanowi istotę problemu. Aby to zrobić, trzeba zatruć mrówki, które przebywają w domu, ale utrzymać je przy życiu wystarczająco długo, by doprowadzić truciznę za pomocą mrówek wędrujących po domu do gniazda i zabić ich resztę oraz tą najważniejszą – królową.

Kiedy mrówki rozchodzą się po domu, szukając jedzenia, trzeba im dać to, czego szukają. Można na przykład rozkładać przynętę, co jest bardzo skuteczne. Jednak najprostszym i najtańszym sposobem jest kupienie żelu przeciwko mrówkom i wyciśnięcie niewielkich ilości w rogach pokoju, wciśnięcie go w szpary w ścianie czy szafkach i w dowolnych miejscach, gdzie podejrzewasz, że masz mrówki bądź widzisz ich aktywność. Warto to zrobić także w miejscu wejścia do domu.

Wyżej wymieniony sposób sprawi, że:

– mrówki nie będą więcej przychodzić do Twojego domu w poszukiwaniu żywności,
– nie będą wyrządzać szkód.

Dzięki żelowi mrówki powinny zniknąć w ciągu 12 godzin. Warto korzystać z tego sposobu każdego lata, kiedy się pojawią.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.