Jak czyścić granit?

Zlewozmywaki granitowe nie potrzebują do czyszczenia żadnych specjalistycznych środków konserwujących. Producenci zalecają, aby jedynie przemywać je środkami do czyszczenia, takim jak płyn do mycia naczyń. Jedynie raz na jakiś czas można zastosować odkamieniacz i po krótkiej chwili spłukać go ciepłą wodą.

Zlewozmywaki granitowe nie potrzebują konserwowania.

Co stosować do czyszczenia granitu?

Aby wyczyścić płytę nagrobkową z granitu najpierw powierzchnię trzeba wyczyścić szczotką z twardym włosiem, z dodatkiem wody destylowanej. Równie dobrze można wykorzystać skrobaczki plastikowe, pumeksy, środki czyszczące. Granit to bardzo wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych kamień. Można przetrzeć go wodą z octem, ale wtedy trzeba roztwór dokładnie spłukać.

Jak czyścić płytę granitową?

Do płyt granitowych można używać detergentów. Jednak zanim zastosuje się jakikolwiek środek czyszczący, należy pamiętać o założeniu rękawiczek ochronnych. Świetne do czyszczenia granitu są środki niejonowe, ponieważ pH czyli kwasowość tych preparatów jest mała, a więc nie niszczą powierzchni granitowej.

Preparaty, w których zawarte są środki biobójcze doskonale poradzą sobie z błotem, grzybami, pleśniami, mchem czy innymi zanieczyszczeniami trudnymi do usunięcia. W przypadku, gdy na granicie znajdują się stare, zaschnięte, trudne do usunięcia plamy, wówczas można dodać nieco środków czyszczących, aby jeszcze bardziej zwiększyć działanie wody.

Jeśli jednak brud i tak pozostaje, to wtedy można zabrudzenie przetrzeć pumeksem, ale trzeba robić to ostrożnie, aby nie porysować powierzchni granitu.

Jednak nie wszyscy mają czas na czyszczenie płyty nagrobkowej. Wtedy można posłużyć się usługami specjalnej firmy, która uporządkuje nagrobek. W ostatnim czasie – zwłaszcza przed Świętem Zmarłych – taka usługa jest bardzo popularna. Jej koszt waha się w granicach od 25 do 60 złotych.

granit-jak-go-czyscic

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.