Jak ubierać się przy filigranowej figurze?

Co to jest filigranowa figura ?

Filigranowa figura to określenie używane, aby opisać osobę o smukłej, delikatnej i subtelnej budowie ciała. Termin „filigran” pochodzi z techniki złotniczej, w której tworzone są drobne i skomplikowane wzory metalowe, często przypominające koronki. Słowo to zostało przeniesione na opis sylwetki człowieka, aby wyrazić, że dana osoba ma szczupłą, lekką i elegancką budowę ciała.

Filigranowa figura może być również postrzegana jako symbol delikatności, gracji i niewielkiego wzrostu. Osoby z filigranową sylwetką często wydają się bardziej kruche i delikatne niż osoby o mocniejszej budowie ciała.

Strój pasujący do filigranowej figury

Jeśli jesteś posiadaczką bardzo szczupłej i filigranowej figury, powinnaś stawiać na stroje, które dodadzą Ci kilku centymetrów i optycznie nieco wydłużą sylwetkę.

Poniżej mamy dla Ciebie kilka modowych wskazówek – zapraszamy do lektury!

Jakie spódnice wybrać?

Wybieraj spódnice o kroju ołówkowym lub w kształcie litery A. Zrezygnuj ze spódnic z falbanami, gdyż wtedy dół Twojej sylwetki będzie się wydawał zbyt ciężki.

Jakie spodnie wybrać?

Jeśli chodzi o spodnie, zdecyduj się na te klasyczne i o prostym kroju. Niezwykle ważna jest długość spodni – mankiety skracają nogi. Twoje spodnie powinny zakrywać część butów, gdyż wtedy Twoje nogi będą optycznie wydłużone, a Ty będziesz się wydawać wyższa.

Jakie sukienki wybrać?

Dobrze dopasowana sukienka z pewnością wydłuży Twoją sylwetkę i doda kilka centymetrów. Długość powinna być przed kolano lub do kolan. Bezwzględnie unikaj sukienek do ziemi

! Dobrze będziesz wyglądać w sukienkach typu koszulka na ramiączkach lub z dzianiny, ale tylko tych przylegających do ciała.

Jakie bluzki wybrać?

To właśnie dla Ciebie stworzono T-shirty noszone do dżinsów oraz tuniki łączone na przykład z legginsami.

Jakie fasony wybierać?

Zawsze decyduj się na najprostsze fasony. Góra Twoje stroju powinna być dobrze dopasowana, ale nie zbyt obcisła. W szerokich i workowatych ubraniach będziesz wyglądać na niższą.

Jakie wzory wybierać?

Jeśli jesteś posiadaczką drobnej i szczupłej sylwetki, powinnaś zrezygnować z dużych i agresywnych wzorów. Najlepiej, gdy wzory będą układać się w pionowe linie. Poziome mogą Cię poszerzyć i skrócić Twoją sylwetkę. Postaraj się by góra i dół były w podobnych kolorach.

Co z talią?

Talię powinnaś podkreślać paskiem lub krojem sukienki czy żakietu. Jeśli Twoja talia będzie dobrze zaznaczona, to nogi będą wydawać się dłuższe.

Długość sukienek i spódnic

Najlepszą długością dla Ciebie jest spódnica do kolan lub przed kolana. Dłuższe spódnice mogą skrócić Twoją sylwetkę. Zrezygnuj z sukienek i spódnic do kostek lub do połowy łydki.

Jakie buty wybrać?

Zdecydowanie najlepszą opcją będą dla Ciebie obcasy. Wybieraj te od pięciu centymetrów wzwyż. Dodadzą Ci one lekkości i dodatkowych centymetrów. Zrezygnuj z platform i koturnów, są dla Ciebie zbyt ciężkie. Obcas powinien być cienki.

buty
5/5 - (1 vote)

Tagi:

  • filigranowa figura

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.