Jak zachować czystość w kuchni?

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, a także często je spożywamy, dlatego  nie jest tutaj łatwo zachować idealną czystość. Stosując się jednak do kilku łatwych wskazówek mamy szansę na to by nasza kuchnia zawsze wyglądała schludnie i czysto.

1. Po pierwsze w kuchni postaw na minimalizm. Zatrzymaj tylko te rzeczy, które naprawdę są niezbędne. Często gromadzimy w kuchni różne pojemniki i inne rzeczy, które tak naprawdę nie są nam potrzebne, a tylko zbierają kurz. Najlepiej będzie zrezygnować z nich, a te które są nam potrzebne chować do szafek i szuflad.

2. Po drugie postaraj się by na blacie było jak najmniej rzeczy, zostaw tylko to, co zawsze lubisz mieć pod ręką. Wtedy wystarczy ci jedno przetarcie szmatką i od razu wszystko pięknie lśni.

3. Pomyśl o suszarce do naczyń zawieszonej nad zlewem. W ten sposób oszczędzisz nie tylko miejsce, ale również nie będziesz musiała czyścić zacieków z osady, które tworzą się na podstawce obok zlewu.

4. Myj płytę kuchenki gazowej po każdym umyciu, a zaoszczędzisz czas na szorowanie zaschniętych resztek jedzenia. Dobrze wiesz jak trudno usunąć potem stare plamy i brud. Rób to na bieżąco, zajmie ci to wtedy dosłownie kilka sekund.

5. Nie przechowuj żadnych pojemników ani skrzynek na podłodze. Jeśli wszystko jest pochowane w szafeczkach, a podłoga jest pusta wystarczy szybkie odkurzanie lub umycie podłogi mopem i już jest czysto.

6. Pomyśl też by zamiast firanek na okna założyć rolety np. z litego drewna.

czysta-kuchnia

Oceń

One Response

  1. Julia-n 16 maja 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.