Sól ma w domu każdy z nas, ale nie każdy zna jej nietypowe sposoby użycia

Sól ma wiele interesujących zastosowań oprócz doprawiania i konserwowania żywności. Rzuć okiem na niektóre z zaskakujących pomysłów:

Dłuższe życie gąbki

Mocz gąbki w zimnej wodzie z szczyptą soli, co zapobiegnie i usunie nieprzyjemne zapachy, a także przedłuży żywotność gąbek.

Wywab plamy z wina

Kiedy rozlejesz czerwone wino na obrus lub dywan, po prostu zetrzyj to, co można, szmatką, a na resztę plamy posyp sól. Po wyschnięciu soli wystarczy przemyć powierzchnię zimną wodą, by usunąć plamę.

Usuwanie łupieżu

Zamiast kupować specjalny szampon, po prostu potrzyj głowę solą przed następnym prysznicem. Potem weź prysznic i użyj szamponu jak zwykle.

Wyszoruj deski do krojenia

Głęboko oczyść deski do krojenia za pomocą przekrojonej na pół cytryny posypanej niewielką ilością soli. Użyj tej domowej gąbki do szorowania desek do krojenia kiedy potrzebują poważnego czyszczenia.

Pozbądź się plam z kawy i herbaty

Użyj trochę soli do nacierania plam z kawy lub herbaty na kubkach. Sól je usunie, wszystko, co musisz zrobić, to umyć kubek tak jak zwykle.

Czyszczenie żelazka

Jeśli żelazko jest nieco lepkie, posyp trochę soli na kartkę papieru i wyprasują ją na niskiej temperaturze. Powinno to usunąć problem.

Zapobieganie chwastom

Zatrzymaj pojawianie się chwastów pomiędzy płytkami na tarasie albo w pęknięciach na podjeździe wsypując trochę soli do tych szczelin.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.