Jak zastosować boraks w domu?

Boraks, czyli „cudowny minerał”, już dawno został okrzyknięty naturalnym rozwiązaniem na wszystkie zabrudzenia. Substancja ta jest naturalnie występującym, ekologicznym środkiem czyszczącym. Jej możliwe zastosowania są bardzo liczne i zróżnicowane. Musisz jednak upewnić się, że znasz zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać podczas korzystania z boraksu.

To, że boraks jest naturalny, nie znaczy, że nie jest szkodliwy. Zawsze podczas obchodzenia się z nim należy używać rękawic oraz przechowywać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Choć jest bezpieczny w rozcieńczonych roztworach kiedy się go używa, boraks może być bardzo szkodliwy dla dzieci i zwierząt w przypadku połknięcia.

Przekonaj się, jak wiele możesz mieć korzyści dzięki stosowaniu boraksu. Możesz:

  1. Usunąć rdzę przez zmieszanie 1 szklanki boraksu z 2 szklankami ciepłej wody i łyżką soku z cytryny.
  2. Oczyścić zabrudzony materac przez zmieszanie szklanki boraksu z 2 szklankami ciepłej wody i zastosowanie pasty bezpośrednio na zabrudzony obszar.
  3. Możesz też posypać nieco wilgotną powierzchnię boraksem i dokładnie wyszorować. Odkurz ten obszar, a następnie zmyj wodą i octem. Pozwól powierzchni wyschnąć, a następnie powtórz w razie potrzeby.
  4. Zrobić uniwersalny środek czyszczący mieszając 2 łyżki boraksu z 2 szklankami gorącej wody w butelce z rozpylaczem.
  5. Zrobić własny detergent do zmywarki przez zmieszanie 1 łyżki boraksu i 1 łyżki sody oczyszczonej.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.