Łatwy i przyjemny sposób na zaprowadzenie porządków w szafie. Z tymi pomysłami nie będzie kłopotu

Czy irytuje Cię widok bałaganu w Twojej szafie? Szafom większości ludzi daleko jest do doskonałego porządku. Ubrania są pomieszane i zmięte, a jak trzeba szybko się ubrać to nie ma co na siebie włożyć. Albo, co gorsza, sterta niewyprasowanych rzeczy koczuje na desce do prasowani  Na szczęście mamy kilka cennych wskazówek organizacyjnych. Zaopatrz się w worki na śmieci i wieszaki, Twoja podróż do idealnie uporządkowanej szafy właśnie się zaczęła.

 

1. Tworzenie stosów
Uporządkuj swoje niechciane/nienaprawialne/wątpliwe rzeczy, dzieląc je na 3 kategorie: do oddania, do wyrzucenia i do naprawienia. Kluczowa jest tu szczerość co do tego, czy przedmioty te nadal są dla Ciebie przydatne. Pytanie, które powinieneś sobie zadać, brzmi: „Czy nosiłem tę rzecz w ciągu ostatnich 6 miesięcy?” Jeśli nie, zdecyduj się na dołączenie jej do stosu „do oddania”. Jeśli masz parę butów, bez których absolutnie nie możesz żyć, ale mają zniszczone fleki, przełóż je na stos „do naprawienia”.
Jeśli chodzi o stos „do wyrzucenia”, wszyscy wiemy, że posiadamy rzeczy, których nie zamierzamy używać już nigdy więcej. Jeśli nie ma żadnego powodu, by dalej trzymać stary, podarty koc z dzieciństwa, być może nadszedł czas, by go wyrzucić. Daj mu buziaka na pożegnanie i połóż go na stosie „do wyrzucenia”. Przysięgamy, że poczujesz się lepiej!

 

2. Praca w koło
Najlepiej jest pracować w okręgu wzdłuż wewnętrznego obwodu szafy – to najszybszy i najbardziej skuteczny sposób, by upewnić się, że nic nie zostało pozostawione na uboczu. Jeśli masz przesuwane drzwi do szafy, pracuj od jednej do drugiej strony wieszaków, po kolei.
Ważne jest również, by pamiętać, że prędkość może odegrać dużą rolę w organizacji. Oczywiście nie można zbyt się spieszyć. Jeśli jednak będziesz spacerował wokół z dżinsami z czasów szkolnych w ręku, możesz rozpocząć podejmowanie decyzji pod wpływem sentymentów. Jak już wspomnieliśmy, jeśli nie nosiłeś danej rzeczy od pół roku, to nie ma dla niej miejsca w szafie! Nie wkładaj do niej czegoś, co po prostu lubisz trzymać.

 

3. Stopniowe pozbywanie się rzeczy
Nie ma co dyskutować z faktem, że rozstanie się z pewnymi przedmiotami może być bolesne. Każdy trzyma z jakiegoś powodu rzeczy, których nigdy nie używa.
Jeśli masz jedną albo dziesięć takich rzeczy, wrzuć je do plastikowego pojemnika, który może być łatwo schowany w szafie. Spójrz na te artykuły co kilka miesięcy. Czasem jest to mniej przytłaczające, by pozbywać się ich stopniowo.

Nie czuj się smutny, kiedy pozbywasz się jakichś rzeczy! Na pewno zauważysz tego pozytywne efekty i zaczniesz bardziej doceniać inne elementy swojej garderoby, które zaczną się bardziej wyróżniać, gdyż do tej pory bałagan rozpraszał Twoją uwagę.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.