Jak być perfekcjonistką

Jak być perfekcjonistką?

perfekcjonistka

Jak być perfekcjonistką

Każdy z nas bardziej lub też mniej wytrwale dąży do bycia doskonałym, perfekcyjnym, idealnym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ideału nigdy nie osiągniemy, ale zbliżanie się do niego napawa nas dumą, daje nam szczęście i spełnienie.

Dlatego od zawsze dążymy do bycia perfekcyjnym w wielu różnych dziedzinach życia, tak było, jest i zawsze już będzie.

Wskazówki, jak stać się perfekcjonistką

Dążąc do absolutnej perfekcji, coraz wyżej stawiamy sobie poprzeczkę. Dzięki temu stajemy się coraz lepsi w konkretnej dziedzinie. Czasami przychodzi do nas zwątpienie i na krótką chwilę po prostu się poddajemy. Jednak takie chwile równie szybko znikają, co przyszły. Kiedy one miną, na nowo gromadzimy siły i pracujemy nad własną doskonałością.

Aby być perfekcjonistką powinnaś obrać sobie pewne zadanie, jakąś dziedzinę. Na doskonalenie swoich umiejętności we wszystkim po prostu nie wystarczy Ci czasu. Każda perfekcjonistka wie, że lepiej być perfekcyjną w jednej dziedzinie, niż taką sobie w kilku.

Chcąc być perfekcjonistką musisz nauczyć się dobrze organizować własny czas. Powinnaś słusznie rozdzielić go na obowiązki domowe, pracę oraz przyjemności – hobby, spotkania z przyjaciółmi, wyjścia z domu.

Przy organizacji własnego czasu perfekcjonistki często używają planów działania. Układają je one same, bowiem tylko one potrafią to robić dobrze. Schemat działania, swoisty rozkład zajęć będzie niezwykle pomocny. Wówczas wiesz, że na nic nie zabraknie Ci czasu, a na pewno zrobisz wszystko, co powinnaś.

Wybierz własny punkt odniesienia. Jeśli chcesz mieć idealne ciało, to znajdź sobie taką osobę, która właśnie takie ciało ma. Wówczas będziesz miała cel, do którego będziesz uparcie dążyć. Jeśli chciałabyś perfekcyjnie wykonywać makijaż, to poszukaj odpowiedniego kursu wizażu i znajdź taką wizażystkę, która będzie dla Ciebie wzorem do naśladowania.

Nie bierz za dużo na swoją głowę. Perfekcjonizm może stać się chorobą, jeśli pragniesz być we wszystkim idealna. W samym doskonaleniu siebie nie ma nic złego, ale nie staraj się udowodnić wszystkim dookoła, że pod każdym względem jesteś najlepsza.

Kiedy już wiesz, czego chcesz, to pracuj nad tym. Jeśli pragniesz mieć zgrabne ciało, to poświęcaj czas na systematyczne ćwiczenia. Jeśli chcesz być perfekcyjną kucharką, to eksperymentuj w kuchni każdego dnia, a nie tylko od święta. Jeśli chcesz zawsze perfekcyjnie wyglądać, to przeglądaj katalogi, śledź wybiegi i buszuj po butikach, aby upolować coś oryginalnego. Nie bez powodu mówi się, że praktyka czyni mistrza.

Jest jeszcze jedna dobra rada, aby stać się perfekcjonistką. Nigdy się nie poddawaj, nawet w chwilach zwątpienia, nawet, gdy coś poszło nie tak. Bycie perfekcjonistą wymaga konsekwencji i uporu. Bez tego nie uda Ci się być tą najlepszą, najbliższą ideałowi.

4.3/5 - (6 votes)

Tagi:

  • jak byc perfekcjonistą
  • jak stac się perfekcjonistą

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.