Jak pozbyć się moli spożywczych?

Te latające robaczki można spotkać w torebkach z ryżem, zwłaszcza brązowym, bo lubią się zdrowo odżywiać. Duże prawdopodobieństwo bliskiego spotkania jest wyciągnięcie kartonika z kaszą czy opakowania z mąką. Lubują się też w herbatach, a nawet w słodyczach, pozostawiając na nich niemiłe ślady.

Dlatego spotkać je można w kuchni dosłownie wszędzie!

 

Wskazówki, jak się pozbyć moli

1.      Aby rozprawić się z tą kuchenną szarańczą, najpierw zrób gruntowny przegląd w swoich szafkach, bo tam bytują nasze robaczki. Największe prawdopodobieństwo ich napotkania stwarza dokładne przefiltrowanie kącików i załamań w kartonowych pudełkach. To właśnie tam mole składają jajeczka, z których potem wylęgają się larwy robiące spustoszenie w naszych zapasach. Dlatego jeśli tylko zauważysz nawet najmniejszy ślad świadczący o istnieniu moli spożywczych, bez najmniejszych skrupułów wyrzuć całe opakowanie do kosza.

2.      Wszystkie artykuły żywnościowe, w  których bytowały robaczki,należy jak najszybciej wynieść do śmietnika przed dom, a worek dokładnie zawiązać, aby latające intruzy nie miały możliwości wydostania się na zewnątrz.

3.      Następnie dokładnie umyj szafki i zabezpiecz je przed ewentualnym kolejnym atakiem ze strony moli spożywczych. W sklepach można kupić wiele preparatów na mole. Są tanie i – co najważniejsze – skuteczne. Przykleja się je do środka szafki. Ale bez obaw, są całkowicie bezpieczne, gdyż nie zawierają toksycznych składników.

4.     Mole nie cierpią zapachy lawendy, dlatego można kupić ją gotową albo wyhodować w ogrodzie czy w doniczce na balkonie. Jesienią należy ściąć gałązki i uformować z nich małe bukieciki, które umieszcza się w szafkach. Równie dobre efekty przynosi żubrza trawka, którą można kupić w sklepie z ziołami albo będąc w Białowieży. Roślina nie tylko pięknie pachnie, ale skutecznie odstrasza mole.

lawenda

3/5 - (1 vote)

One Response

  1. Adam 11 lipca 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.