Prosty sposób na wyczyszczenie rusztu kuchenki

Podczas gotowania nietrudno o zabrudzenia kuchenki. Mocno brudzą się zwłaszcza jej kratki, przez co często pokryte są mazią ze starej żywności.
Można jednak mieć kratki kuchenki całkowicie bez skazy w ciągu zaledwie kilku godzin. Ta sztuczka jest prosta, efektywna, niedroga i można ją wykonać z dnia na dzień, więc nie musisz się o nic martwić. A kiedy skończysz, będziesz mieć wrażenie, że masz nową kuchenkę.

 

Aby zacząć, musisz zaopatrzyć się w torbę z zamknięciem i kilka torebek amoniaku. Jest on niedrogi i dostępny w każdym sklepie spożywczym.

Zdejmij tłuste kratki i umieść je w torbie. Napełnij ją amoniakiem i zamknij torbę, a następnie umieść ją w taki sposób, by ruszta były skierowane w dół. Sprawi to, że amoniak spadnie na nie i usunie najgorszy brud, dzięki czemu będziesz mógł go łatwo usunąć.

Jeśli masz oblepiony cały ruszt, nie musisz martwić się napełnianiem całego worka amoniakiem. Wystarczy, że zrobisz mały basen z niego w dnie torby. Podczas bezpośredniego kontaktu grubsze części brudu rozpuszczają się szybciej, ale opary amoniaku również odgrywają dużą rolę w czyszczeniu kratek, więc nie muszą być one zanurzone w całości.

Pozostaw je w torbie na całą noc. Kiedy otworzysz ją rano, zobaczysz, że cały brud z kratek spadł na dno worka.

Wyjmij kratki z torby i przemyj je dobrze wodą z mydłem – lepiej nie gotować od razu na kratkach nasączonych amoniakiem. Kiedy jednak je umyjesz i dobrze wysuszysz, są one całkowicie bezpieczne, by umieścić je z powrotem na kuchence i normalnie używać.

Po zastosowaniu tej metody zauważysz, że cały brud i maź z jedzenia, które oblepiały ruszta, całkowicie się roztopiły. Stwierdzisz też, że ogólny wygląd kuchenki uległ poprawie. Twoje kratki powinny być błyszczące i wyglądać jak nowe. Możesz też spać spokojnie, wiedząc, że amoniak zdezynfekował Twoją kuchenkę, dzięki czemu nie tylko lepiej wygląda, ale też jest rzeczywiście oczyszczona z potencjalnie niebezpiecznych bakterii.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.