Ten domowy środek skutecznie wyczyści twój piekarnik i to bez zbędnej chemii

Co jakiś czas trzeba wyczyścić piekarnik. Nowsze modele mają specjalne programy, które ułatwiają czyszczenie. Wystarczy je nastawić i nie przejmować się kłopotem. Jednak gdy się ma trochę starszy model, a przy kolejnym pieczeniu czuć unoszący się zapach spalenizny, to znak, że nie ma na co czekać. W pełni naturalny domowy środek do czyszczenia piekarnika może być sporządzony ze składników, które prawdopodobnie masz w swoim domu. Potrzebujesz tylko 3 składniki. Zrobić go można bardzo łatwo.

 

Składniki:
Skórka z pomarańczy
Skórka z cytryny
Proszek do pieczenia
Destylowany ocet
Rozmaryn (opcjonalnie)

Potrzebna będzie także butelka z rozpylaczem, kupisz ją w sklepie ze kilka złotych.

Opis:
1. Zetrzyj skórkę z pomarańczy i cytryny.
2. W słoiku połącz skórkę pomarańczową, skórkę z cytryny i ocet destylowany. Możesz również dodać rozmaryn dla zabicia zapachu octu.
3. Niech składniki macerują się w słoiku przez kilka dni. Następnie za pomocą lejka wlej płyn do butelki z rozpylaczem.
4. Kiedy chcesz wyczyścić piekarnik, stosuj płyn na te miejsca, które chcesz czyścić. Najpierw wstrząśnij butelką, by zrobić pianę.
5. Odczekaj 20 minut i wytrzyj piekarnik czystą wilgotną gąbką.

Ten bardzo prosty w wykonaniu sposób naprawdę działa cuda. Jest najlepszym ze wszystkich preparatów, nie trzeba martwić się o jakiekolwiek toksyczne opary chemiczne lub ostre zapachy. Zalecamy czyszczenia piekarnika co 2-3 miesiące. Można też użyć tego preparatu do czyszczenia grilla.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.