Pomysłowe zastosowania sody oczyszczonej

Sodę oczyszczoną można stosować nie tylko do pieczenia lub dezodoryzacji lodówki. Można zastosować ją na przykład do wyleczenia zgagi, wybielenia zębów, a także do stworzenia własnego detergentu do zmywarki.

W większości gospodarstw domowych korzysta się z sody oczyszczonej do czyszczenia Poniżej wymieniono wszystkie najbardziej popularne zastosowania.

Do czyszczenia powierzchni takich jak płyta kuchenna i przypalona patelnia:

– Hojnie nasyp sody na powierzchnię patelni, a następnie wlej gorącą lub najlepiej wrzącą wodę. Wystarczy jej niewielka ilość, by rozpuściła sodę. Niech moczy się przez około 30 minut, a następnie wyszoruj patelnię do czysta. Jeśli zabrudzenie jest wyjątkowo uporczywe, gotuj wodę z sodą na patelni przez kilka minut.

– Czyszczenie wanny – zrób pastę czyszczącą z sody oczyszczonej i wybielacza, a następnie nałóż na mokrą gąbkę, wyszoruj wannę i spłucz brud.

Soda może być również stosowana jako dezodorant i odświeżacz powietrza i dywanów:

– Odświeżacz – kufry i walizki mogą być odnawiane poprzez wsypanie sody do środka, zamknięcie i odstawienie na dzień lub dwa. Następnie należy sodę wysypać.

– Domowy odświeżacz powietrza w sprayu – wymieszaj 2 szklanki gorącej wody z 1/8 filiżanki sody oczyszczonej i ½ szklanki soku z cytryny. Wymieszaj do rozpuszczenia i rozpylaj w powietrzu, ile potrzeba.

– Tani i naturalny odświeżacz dywanów – posyp dywany sodą oczyszczoną i pozostaw na kilka godzin, a następnie odkurz. Twoje dywany będą pachnieć znacznie bardziej świeżo.

I różne inne zastosowania:

– Usuwanie plam z krwi – świeże plamy z krwi można usunąć poprzez zmywanie ciepłą wodą. Jeśli plamy są zaschnięte, mocz je przez kilka godzin w zimnej wodzie z dodatkiem szczypty sody oczyszczonej. Pranie i wybielanie zakończy proces wywabiania. Nigdy nie wkładaj tkanin poplamionych krwią do gorącej wody.

– Śliskie chodniki – jeśli posypiesz obfitą ilość sody oczyszczonej na oblodzone chodniki, rozpuści ona lód.

– Usuwanie śladów kredek ze ścian – usuń bazgroły zrobione kredkami na ścianie poprzez wykorzystanie pasty z sody oczyszczonej i wody. Wyszoruj nią delikatnie ślady. Możesz też po prostu posypać sody na wilgotną gąbkę i czyścić.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.