Jak pozbyć się kamiennych osadów w łazience?

Każda gospodyni domowa wie, jak żmudne i czasochłonne jest sprzątanie łazienki. Jak czyścić kamienne osady z kafelek, zabrudzone fugi, a także brudną wannę, umywalkę czy brodzik?

O tym przekonasz się, czytając poniższy artykuł.

Metody na osad i kamień

Tylko w czystej i lśniącej blaskiem łazience możemy zrelaksować się po całym długim i męczącym dniu. Szkoda, że jej czyszczenie nie jest takie przyjemne. Najczęściej borykamy się z problemem pojawiającego się nalotu z kamienia, który tworzy się wszędzie tam, gdzie cieknie woda. Mało efektownie wygląda nalot z kamienia w pobliżu baterii łazienkowej, ścianach prysznica czy rancie muszli klozetowej. Czy można jakoś temu zaradzić? Oczywiście, że tak. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych, domowych sposobów. Jednym z nich jest okład z octu. W tym celu należy na okolice baterii łazienkowej nałożyć watę albo gazik nasączony octem i zostawić to na kilka godzin. Na końcu spłukać. Kamień zejdzie sam, bez potrzeby szorowania.

Masz w domu coca colę? To świetnie! Szklanka tego napoju wlana do muszli klozetowej idealnie usunie kamień, jak również rdzę oraz inne tłuste, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. A wszystko to po dwóch godzinach.

Soda oczyszczona nie tylko znajduje zastosowanie w kuchni. Jest także świetnym środkiem czyszczącym. Do usuwania kamienia przyda Ci się pasta z sody. Do jej wykonania potrzebujesz 2/3 sody i 1/3 octu. Roztworem wyczyść kafelki, kabinę prysznicową oraz baterie. Podobne efekty uzyskasz korzystając z proszku do pieczenia, który idealnie czyści fugi. W tym celu nałóż nieco proszku do pieczenia wymieszanego z wodą na szczoteczkę do zębów, przejedź nią fugi i po godzinie zetrzyj.

wanna

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.