Najlepsze sposoby na czyszczenie dywanów

Każdy dywan od czasu do czasu potrzebuje dobrego, gruntownego oczyszczenia. Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba kupować osobnego środka przeznaczonego specjalnie do czyszczenia dywanów.

Wypróbuj niektóre z tych sztuczek wykorzystujące inne środki czyszczące, które być może już masz w swoim domu:

1. Środek oparty na chemicznym detergencie – wymieszaj ¼ łyżeczki detergentu w 1 szklance wody. Roztwór te może być stosowany w maszynie do czyszczenia dywanów bądź wcierany w dywan szmatką lub gąbką.

2. Środek oparty na preparacie chemicznym – wymieszaj ½ szklanki dowolnego płynu do wszystkich rodzajów czyszczenia w gospodarstwie domowym (oprócz wybielacza), ½ szklanki płynu do płukania tkanin, 1 szklankę amoniaku i 1 litr ciepłej wody. Następnie użyj mieszaniny do maszyny do czyszczenia dywanów albo wcieraj szmatką lub gąbką, by wyczyścić dywan.

3. Odplamiacz – możesz spróbować jednej z tych 2 metod. Wymieszaj w równych częściach ocet i sodę, tworząc gęstą papkę. Rozcieńcz mieszaninę za pomocą ciepłej wody, aż stanie się płynna i wcieraj ją w plamy starą szczoteczką albo gąbką. Możesz też spróbować posypać sodę bezpośrednio na plamę i pozwolić jej działać przez 3 do 5 minut. Następnie wyszoruj plamę starą szczoteczką albo gąbką.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.